مدیران خودروعصر اعتبار

مقصودی انتقاد کرد:

تاراج اراضی ملی توسط دلالان؛ تشدید حاشیه نشینی با فروش اراضی به مردم

عصر ساختمان-عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: فروش اراضی ملی به مردم مهاجر زمینه ساز تشدید حاشیه نشینی در اطراف کلانشهرها از جمله مشهد مقدس شده که این مسئله موجب تشدید آسیب های اجتماعی شده است.

تاراج اراضی ملی توسط دلالان؛ تشدید حاشیه نشینی با فروش اراضی به مردم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت، حسین مقصودی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با انتقاد از فعالیت دلالان در حریم شهرها و کلانشهرها، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی شاهد هستیم که بسیاری از دلالان اقدام به خرید و فروش زمین در مناطق اراضی ملی می کنند که این نشان دهنده عدم نظارت دستگاه های دولتی در این حوزه است.

  سودجویان اراضی ملی را به عنوان زمین های شخصی به مردم می فروشند

  نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خلاء نظارتی موجب شده که سودجویان اراضی ملی را به عنوان زمین های شخصی به مردم بفروشند و این مسئله مشکلات و دردسرهای بسیاری را برای خریداران ایجاد کرده است.

  تشدید حاشیه نشینی با فروش اراضی ملی به مردم مهاجر

  وی گفت: از طرف دیگر فروش اراضی ملی به مردم مهاجر زمینه ساز تشدید حاشیه نشینی در اطراف کلانشهرها از جمله مشهد شده که این مسئله موجب تشدید آسیب های اجتماعی شده است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: دستگاه قضا، دولت و وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع تر جلوی به تاراج رفتن اراضی ملی را بگیرند، این نمی شود که عده ای دلالان و برخی بنگاه داران اراضی متعلق به کشور را بخش بخش کرده و به مردم بفروشند.

  وی گفت: خوشبختانه دستگاه قضا اقدامات قابل قبولی را در عرصه مبارزه با زمین خواری صورت داده و امیدوارم هر چه سریع تر دست دلالان از اراضی ملی بریده شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی دیگر از مشکلات، رویکرد شهرداری ها در شهرسازی است، در شرایط کنونی روند شهرسازی به صورت افقی است که این مسئله موجب گسترش بدون ضابطه شهرها شده، این در حالی است که شهرها باید به صورت عمودی توسعه یابد، تا امکانات و زیرساخت ها به صورت متمرکز به مردم ارائه شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی