مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرعامل شرکت مترو اعلام کرد:

طول خطوط مترو به ۵۰۰ کیلومتر خواهد رسید

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت راه آهن شهر تهران و حومه (مترو) از تصویب طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران پس از چهار دهه خبر داد.

طول خطوط مترو به ۵۰۰ کیلومتر خواهد رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، علی امام مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه روز چهارشنبه طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران پس از چهاردهه به تصویب رسید گفت: اولین نسخه طرح جامع ریلی تهران در سال 1353 توسط یک مشاور فرانسوی تدوین شد. در این طرح، ساخت 7 خط مترو به طول 139 کیلومتر تا افق سال 1370 پیشنهاد شد. همچنین براساس چشم انداز این طرح می‌بایست سهم مترو از سفرهای درون شهری روزانه به 42 درصد برسد. چشم انداز این طرح تحقق نیافت تا سرانجام در سال 1385 با افق سال 1404 یک طرح ریلی دیگر تدوین شد، در قالب این طرح 8 خط مترو به طول 251 کیلومتر و 4 خط اکسپرس به طول 179 کیلومتر و 5 خط سبک شهری به طول 60 کیلومتر طراحی شد. اما این طرح هم مورد توجه قرار نگرفت و امکان تحقق نیافت.

  وی ادامه داد: اتفاقی مهم برای حال و آینده شهر تهران رقم خورد و آن تصویب کامل «طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران» پس از چهار دهه از تصویب نخستین طرح جامع مترو تهران، در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بود. مطالعات بازنگری در طرح جامع حمل و نقل ریلی جدید تهران از سال 1395 تا 1397 انجام شد. در این طرح جدید تمامی نارسایی‌های طرح‌های گذشته رفع شده است. این طرح مبتنی بر تمام اصول علمی حمل و نقل ریلی در دنیا است.

  به گفته وی با تصویب این طرح، تهران بایستی در توسعه زیرساختهای حمل و نقل عمومی خود در بخش ریلی علاوه بر هفت خط متروی در حال بهره‌برداری خود، تا افق طرح، 6 خط جدید (عادی و اکسپرس) را به سرانجام رسانده و طول خطوط ریلی خود را از 235 کیلومتر فعلی به 500 کیلومتر برساند. بر این اساس با توسعه فوق، مردم نقاط مختلف تهران بتدریج و تا آن زمان با پیمایش حدود 800 متر، به شبکه گسترده حمل و نقل عمومی مطمئن، پاک و قابل برنامه‌ریزی دسترسی خواهند داشت.

  شهردار تهران نیز در توییتر خود نوشت: طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران پس از چهار دهه در شورای عال ترافیک تصویب شد.

  وی در ادامه نوشت: بر اساس این طرح، با ایجاد 6 خط جدید، طول خطوط مترو به 500 کیلومتر (دو برابر طول فعلی) خواهد رسید و شهروندان با پیمودن مسافتی کمتر از هزار مترو به مترو دسترسی خواهند داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو