مدیران خودروعصر اعتبار

چند میلیون تهرانی در بافت فرسوده ساکن هستند؟

عصر ساختمان- مقام مسئول وزارت راه از سکونت حدود ۲۰ میلیون ایرانی در بافت‌های فرسوده شهری خبر داد و گفت:‌ ۴.۵ میلیون تهرانی در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

چند میلیون تهرانی در بافت فرسوده ساکن هستند؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاهه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، پرویز فیروز با یادآوری اینکه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، 2700 محله در سطح کل کشور در قالب برنامهιها و طرحιهای بازآفرینی دیده و مقرر شده طی 2 برنامه 5 ساله برنامهιهای بازآفرینی در این محدودهιها پیاده سازی شود، اظهار کرد:ι بافتιهای فرسوده شامل 5 محدوده محلات دارای بافت فرسوده میانی، سکونتگاهιهای غیررسمی، محدودهιهای تاریخی نیازمند احیا، بهسازی و نوسازی پهنهιهای شهری با پیشینه روستایی و پهنهιهای دارای کاربری ناسازگار با کاربری شهری است.

  وی ادامه داد: از کل این مجموعهιها بر اساس مطالعات انجامιشده در طرح جامع، مطالعات فرادستی طرح تفصیلی، مطالعات بازآفرینی حدود 140 هزار هکتار بافت ناکارآمد شهری در سطح کشور وجود دارد که جمعیتی بیش از 20 میلیون نفر در آن ساکن هستند.

  وی یادآور شد: از این 140 هزار هکتار حدود 15 هزار هکتار محدودهιهای ناکارآمد شهری در استان تهران واقعιشده که بیش از 4.5 میلیون نفر جمعیت ساکن در این محدودهιها هستند.

  وی بابیان اینιکه به عبارتی 10.7 درصد مساحت بافت فرسوده کل کشور  و 22.5 درصد جمعیت شهرنشین بافت ناکارآمد در تهران مستقر هستند، گفت: تمام تلاش ما در استان تهران بالا بردن سهم اعتبارات است چون یکιدهم مساحت کشوری بازآفرینی و یکιپنجم جمعیت بافت ساکن استان بوده و  بعضی از محلات باید ویژه دیده شوند.

  به گفته معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان تهران، علاوه بر مبالغ پیشιبینیιشده در قالب اعتبارات ملی و استانی، اقدامات حمایتی دولت در احیا بافتιهای فرسوده ازجمله اختصاص قیر رایگان بهιمنظور آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری و همچنین اعطای تسهیلات ساخت مشارکت مدنی با سود 9 درصد برای نوسازی مسکن در دستور کار است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی