مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس اتحادیه املاک تهران خبر داد:

اثر زودهنگام کرونا بر بازار مسکن

معاملات مسکن متوقف شد

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: عملا شیوع ویروس کرونا باعث شد که روند معاملات مسکن در فروردین به صفر برسد. همچنین طبق آمارها در اسفند ماه سال ۹۸ روند معاملات مسکن نسبت به مشابه سال قبل آن با افت ۳۸ درصدی رو به رو بوده است.

اثر زودهنگام کرونا بر بازار مسکن
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تجارت نیوز، رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که معاملات مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا چه روندی دارد؟ گفت: بنگاه‌های املاکی از 19 اسفند تاکنون تعطیل هستند، بنابراین عملا شیوع ویروس کرونا باعث شد که روند معاملات مسکن در فروردین به صفر برسد. همچنین طبق آمارها در اسفند ماه سال 98 روند معاملات مسکن نسبت به مشابه سال قبل آن با افت 38 درصدی رو به رو بوده است.

    مصطفی قلی خسروی افزود: با کاهش روند معاملات مسکن هیچ افزایش قیمتی در مسکن مشاهده نمی‌شود، پیش‌بینی ما این است که کاهش قیمت مسکن در سال 99 ادامه‌دار است. چرا که نمی‌شود بخش کلان اقتصاد یک جامعه ضربه ببیند اما قیمت مسکن روند افزایشی داشته باشد. تا زمانی که تقاضایی برای خرید مسکن وجود نداشته باشد قیمت مسکن گران نخواهد شد.

    او با اشاره به اینکه اجاره‌ای هم در پایان سال 98 شکل نگرفته است، اظهار کرد: مستاجران به دلیل ترس از کرونا اجازه بازدید را به شهروندان تهرانی نمی‌دهند. مشاورانی هم که کلید واحدهای مسکونی را در دفاتر مسکن در اختیار دارند نیز نتوانستند قراردادی را چه در حوزه خرید و چه در حوزه اجاره مسکن داشته باشند چرا که مردم به دلیل ترس شدید از کرونا پای معاملات مسکن حاضر نمی‌شوند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی