مدیران خودروعصر اعتبار

سیلاب در ۶ استان موجب تخریب ۵۵۷ واحد مسکونی شد

عصر ساختمان- سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سیلاب در ۶ استان موجب تخریب ۵۵۷ واحد شهری و روستایی شده است.

سیلاب در ۶ استان موجب تخریب ۵۵۷ واحد مسکونی شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، علی بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: در آغاز فصل بهار در سراسر کشور بارش‌های باران را داشته‌ایم که در بعضی مناطق این بارش‌ها خساراتی را به بخش‌های مختلف وارد کرد.

  بختیاری بیان داشت: پس از اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور بلافاصله سازمان مدیریت بحران در آماده باش قرار گرفت و با صدور بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌هایی مبنی بر لایروبی انهار و عدم حضور مردم در حاشیه رودخانه ها و همینطور تقویت سیل بندها و سدها موجب جلوگیری از افزایش میزان خسارت‌ها در کشور شد.

  وی ادامه داد: 6 استان کشور از جمله، بوشهر، قم، چهارمحال بختیاری،گلستان، هرمزگان و کرمان در سیلاب اخیر بیشترین آسیب را دیدند و تیم‌های ارزیاب نیز برای بررسی میزان خسارت ها وارد عمل شدند.

  سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور افزود:در بوشهر 48 واحد مسکونی شهری و 29 واحد روستایی تخریب و 195 واحد شهری و روستایی نیاز به تعمیر دارد.

  وی گفت: در استان قم تنها 1200 واحد شهری و روستایی نیاز به تعمیر دارد و در چهارمحال بختیاری نیز 31 واحد شهری 170 واحد روستایی تخریب شده و 378 اماکن هم نیاز به تعمیر دارد.

  بختیاری بیان داشت: در گلستان 25 واحد روستایی تخریب و 5 واحد نیز نیاز به تعمیر دارد. در استان هرمزگان نیز 31 واحد شهری، 23 واحد روستایی تخریب و 663 واحد نیز نیاز به تعمیر دارد.

  وی ادامه داد: همچنین در استان کرمان هم150 واحد شهری و 50 واحد روستایی تخریب و 500 واحد نیز نیاز به تعمیر دارد.

  سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: در مجموع در این 6 استان 557 واحد شهری و روستایی تخریب و 2941 واحد نیز نیاز به تعمیر دارد.

  وی ادامه داد: در مجموع نیز به این استان‌ها 343 میلیارد ریال کمک بلاعوض و 433 میلیارد ریال هم تسهیلات پرداخت شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی