مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران اعلام کرد:

استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود

عصر ساختمان- با اجرای ۴ طرح در قالب دو تصفیه خانه آب، جایگزینی منابع آب زیرزمینی با پساب و تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه، فرونشست تهران از حالت بحرانی خارج می‌شود.

استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صداوسیما، سید حسن رضوی افزود: با راه اندازی تصفیه خانه هفتم تهران تاکنون 100 حلقه چاه خاموش شده است و با راه اندازی تصفیه خانه ششم تهران نیز تا اوایل تابستان، حدود 100 حلقه دیگر از چاه‌های آب در ابتدای دشت شهریار خاموش خواهد شد.

  وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با شهرداری تهران برای جایگزین کردن پساب بجای برداشت از سفره‌ها آب زیرزمینی گفت: هم اکنون شهرداری تهران 230 میلیون مترمکعب آب از سفره‌های آب زیرزمینی برداشت می‌کند که 200 میلیون مترمکعب آن تا 5 سال آینده با پساب جایگزین خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه ادامه داد: طبق مجوز صادر شده از سوی وزارت نیرو، چاه‌های بدون پروانه صنعتی و خدماتی در قالب بخشنامه تخصیص و چاه‌های خانگی در قالب بخشنامه تغییر کاربری، از شبکه آب شهری به منابع آب زیر زمینی، تعیین تکلیف می‌شوند.

  رضوی با تاکید بر اخطار داده شده به مالکان چاه‌ها برای مراجعه به شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: اگر چاه‌ها شاکی نداشته و یا در حریم چاه‌های دیگر قرار نگرفته باشند، مجوز آن‌ها صادر خواهد شد.

  وی گفت: هم اکنون 10 هزار حلقه چاه آب بدون پروانه در استان و شهر تهران شناسایی شده که 10 درصد از آن‌ها صنعتی است.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده تا 2 سال آینده 300 میلیون مترمکعب و تا 6 سال آینده 500 میلیون مترمکعب برداشت از آب‌های زیرزمینی با آب‌های سطحی جایگزین خواهد شد.

   

   

   

   

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی