مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

مسکن ملی برای کارکنان شهرداری ساخته می‌شود

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به زودی دو تفاهم نامه ساخت مسکن برای کارکنان شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و همچنین کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در قالب طرح اقدام ملی مسکن امضا می‌شود.

مسکن ملی برای کارکنان شهرداری ساخته می‌شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: پیرو ماده 6 قانون ساماندهی، اخیراً وزارت جهاد کشاورزی پاپیش گذاشته و در چارچوب انعقاد قرارداد با دستگاه‌های دولتی، تقاضای ساخت مسکن برای کارکنان این وزارتخانه را داده که ما نیز آن را اجابت کردیم. قرار است طی یکی دو هفته آینده تفاهم‌نامه‌ای به این منظور امضا شود.

  وی افزود: در همین قالب شهرداری‌ها نیز مذاکراتی به منظور احداث مسکن ملی برای کارکنان شهرداریها و دهیاریها داشته‌اند و انشاالله به زودی هر دو تفاهمنامه منعقد خواهد شد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هر دو دستگاه مذکور امکانات خود را برای احداث مسکن اختصاص می‌دهند گفت: شرط قرارداد با دستگاه‌های دولتی آن است که هم وزارت راه و شهرسازی و هم دستگاه مربوطه زمین، امکانات و منابع خود را برای ساخت مسکن در چارچوب طرح اقدام ملی بیاورند.

  مسکن ملی «اندیشه» و «تهرانسر» در حال اجراست

  محمودزاده درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در محله تهرانسر و شهر جدید اندیشه گفت: با توجه به اینکه بخش خصوصی این طرح ها را اجرا می کند و هزینه ساخت با آنها است باید واحدها به میزانی از پیشرفت برسند تا امکان تقسیم سهم آورده بین دولت و شریک فراهم شود. برآورد می شود اگر پروژه به پیشرفت حدود 70 درصد برسد امکان تقسیم سهم طرفین فراهم می‌شود ولی هنوز به پیشرفت 70 درصد نرسیده است.

  وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی در شقوق مختلف در حال پیشرفت است افزود: بخشی از پروژه‌های مسکن ملی به صورت مشارکتی اجرا می‌شود که با پیشرفت های مختلفی در حال اجرا است. قالب دیگر این طرح واگذاری به تعاونی ها است. یک نوع هم واگذاری 99 ساله است که به گروه های 2 تا 4 نفره واگذار می شود. در قالب این چارچوب بسیاری از پروژه ها مراحل مختلف از جمله انعقاد قرارداد و اجرا را طی می کنند و بخشی هم به مرحله اتمام رسیده‌اند.

  به گزارش ایسنا طرح اقدام ملی تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی، شهریور 1398 با حضور رئیس جمهوری آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال 1397 کلید خورده بود. در قالب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه 1399 برای 300 هزار واحد تامین زمین شده و 230 هزار واحد مراحل اجرایی را طی می‌کند. بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می شود. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که 17 هزار و 500 واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است. همچنین روز 23 اردیبهشت 1399 طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور داد که 2000 واحد مسکن ملی پرند تا قبل از هفته دولت (شهریور ماه) امسال به متقاضیان تحویل داده شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی