مدیران خودروعصر اعتبار

درخواست مشاوران املاک از وزیر راه؛

سایت‌های اینترنتی فروش مسکن را ساماندهی کنید

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه مشاوران املاک خواستار رسیدگی وزیر راه و شهرسازی به سایت‌های اینترنتی فروش ملک برای ساماندهی به بازار مسکن کشور شد.

سایت‌های اینترنتی فروش مسکن را ساماندهی کنید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از روابط عمومی اتحادیه مشاوران املاک، دیروز جلسه‌ای بین وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران برگزار شد. در این نشست 15 مولفه اثرگذار از جمله طرح اقدام ملی مسکن، افزایش ساخت و ساز بخش خصوصی، راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت آرامش‌بخشی به بازار مسکن، تحکیم کد رهگیری و جلوگیری از نقش عوامل التهاب زا در بازار مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

  محمد اسلامی در این جلسه 3 اقدام مهم در بخش مسکن را شناسایی افراد فاقد مسکن، راه اندازی سامانه املاک و اسکان، و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت و ساز اعلام کرد. به این شکل که هر شخص زمین یا خانه نیمه کاره دارد می‌تواند در طرح اقدام ملی مشارکت کند. او اعلام کرد که برخی استان ها استقبال خوبی از این موضوع داشته اند.

  تحویل تمامی واحدهای باقی مانده مسکن مهر در سال جاری، برنامه ریزی برای خانه دار کردن 800 هزار متقاضی واجد شرایط مسکن ملی، واگذاری زمین به شکل اجاره 99 ساله برای افزایش ساخت و ساز و ورود خانه های خالی به بازار مصرف از طریق سامانه املاک و اسکان که اخیرا مدیریت آن بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار گرفته از جمله برنامه‌هایی بود که وزیر راه و شهرسازی در جلسه با رئیس اتحادیه مشاوران املاک بر آن تاکید کرد.

  مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک  نیز در این نشست ابراز خرسندی از توجه اسلامی به بخش خصوصی، اظهار کرد: تحکیم کد رهگیری، تقویت قراردادهای دستی با استفاده از توان دولت و دستگاه قضایی، اصلاح قانون مالک و مستاجر و لزوم ساماندهی سایت های اینترنتی فروش ملک از جمله مواردی است که خواستار رسیدگی به آن هستیم.

  وی افزود: خوشبختانه قاطبه مجلس یازدهم را چهره های انقلابی و همچنین آشنا با بخش عمران و مسکن تشکیل می دهند. به همین دلیل باید از این فرصت برای ایجاد همدلی و هماهنگی بین دولت، مجلس، قوه قضاییه و بخش خصوصی به منظور ایجاد تحرک در بخش مسکن استفاده کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی