مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر مسکن خبر داد:

۴۴ درصد تهرانی‌ها مستاجر هستند

بیشترین اجاره نشین ها در ۷ استان

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس آمار سال ۹۵، در شهر تهران، ۴۳.۶ درصد از افراد مستاجر هستند.

۴۴ درصد تهرانی‌ها مستاجر هستند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از صدا و سیما، محمود محمود زاده گفت: براساس آخرین آمار نفوس و مسکن سال 95، 18 میلیون و 100 هزار خانوار در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 6 میلیون و 600 هزار خانوار، معادل 30.7 در صد مستأجر هستند.

  وی ادامه داد: در 7 استان از جمله تهران، کهکیلویه و بویر احمد، کرمانشاه، قم و لرستان نرخ اجاره نشینی بیش از 40 درصد است و در 6 استان از جمله یزد، مازندران و گلستان، نرخ اجاره نشینی کمتر از 30 درصد و در بقیه استان‌های کشور، آمار اجاره نشینی بین 30 تا 40 درصد است.

  محمودزاده اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت زمین، نرخ اجاره هم افزایش پیدا می‌کند، علت آن هم شخصی بودن ملک است و دولت هم در گذشته به این بازار ورود خاصی نداشت.

  معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پیشنهادهای این وزارتخانه در بخش مسکن گفت: برای مدیریت بازار اجاره، وزارت راه و شهرسازی پیشنهادهای خود را در بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه کرده است البته در هفته گذشته جلسات کارشناسی آن برگزار شد و هفته آینده نیز پیشنهادها به دولت ارائه می‌شود که این پیشنهادها در جهت توانمندی و کنترل بازار است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی