مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک:

تعداد خانه‌های خالی کشور کم شده است

عصر ساختمان- نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت کنونی خانه های خالی در کشور توضیح داد.

تعداد خانه‌های خالی کشور کم شده است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، حسام عقبایی درباره وضعیت خانه های خالی اظهار داشت: تعداد خانه‌های خالی‌ای که در کشور ما براساس آخرین سرشماری سال 95 وجود دارد، 2 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی است.

  وی افزود: من فکر می‌کنم در حال حاضر تعداد خانه‌های خالی کمتر شده است، چون بخشی از این خانه‌های خالی، خانه‌هایی بود که در حوزه مسکن‌مهر و اطراف شهرهای بزرگ وجود داشت که آب و برق و گاز و امکانات نداشتند که بخشی ساماندهی و به شبکه عرضه وارد شده است.

  وی افزود: تقریبا در استان تهران 500 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد. از این 500 هزار واحد مسکونی، حدود 250 هزار واحد داخل شهر تهران و حدود 250 هزار واحد خارج از شهر تهران است.

  نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: واحدهایی که خارج از شهر تهران است، به طور معمول واحدهای کوچک و بدون امکانات و یا کم امکانات است که خالی مانده است. واحدهای دیگری هم که در شهر تهران خالی مانده، عموما واحدهای لوکس و لاکچری و متراژ بزرگ در شمال تهران هستند که دهک‌های ضعیف و متوسط حتی انباری این خانه‌ها را هم نمی‌توانند اجاره کنند.

  عقبایی ادامه داد: اگر این خانه‌ها وارد شبکه عرضه هم شود، دهک ضعیف و متوسط انباری این خانه‌ها را هم نمی‌تواند اجاره کند؛ چه برسد به خانه را، چراکه الگوی ساخت، متناسب با دهک ضعیف و متوسط جامعه نیست.

  وی متذکر شد: وقتی که مالیات بر خانه‌هالی خالی موثر در قانون لحاظ شود، آن زمان یا الگوهای تولید تغییر می‌کند که توده مردم بتوانند از خانه‌ها استفاده کنند و نیز به حدی رقم مالیات سنگین می‌شود که ضرر نگه داشتن خانه بیشتر از خالی نگه داشتن آن خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی