مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس کمیته امداد:

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان امداد

عصر ساختمان- رئیس کمیته امداد گفت: بنیاد مستضفان ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان نیازمند کمیته امداد تخصیص داد.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان امداد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره جزئیات تخصیص 230 میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های جدی کمیته امداد افزایش بی رویه رهن مسکن و اجاره بها است که حقیقتا بار سنگینی بر دوش مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی است.

  او با بیان اینکه در این خصوص مکاتباتی با رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه انجام شد و اقداماتی با دستور ریاست جمهور صورت گرفت، گفت: با پیگیری‌های انجام شده مکاتباتی با رئیس بنیاد مستضعفان و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انجام شد.

  بختیاری افزود: جلساتی با رئیس سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان انجام گرفت ودر نهایت مقرر شد بنیاد مستضفان 100 میلیارد تومان به حساب سپرده صندوق قرض الحسنه امداد ولایت واریز کند.

  او با بیان اینکه منظور و هدف این اقدام شایسته، گره گشایی از نیازمندان است، تصریح کرد: 50 میلیارد تومان نیز کمیته امداد از سپرده صندوق امداد ولایت به ودیعه مسکن مددجویان به صورت قرض الحسنه در نظر گرفت.

  بختیاری ادامه داد: درحال حاضر 150 میلیارد تومان وجه قرض الحسنه در اختیار داریم و به افرادی که نیازمند هستند و امکان تهیه مبلغ رهن مسکن و یا اجاره بها ندارد به صورت وام پرداخت می‌کنیم.

  او با بیان اینکه بنیاد مستضعفان 50 میلیارد تومان را نیز به صندوق امداد ولایت سپرده است تا به مددجویان نیازمند بهزیستی وام ودیعه مسکن پرداخت شود، افزود: از روز گذشته مقرر شد پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان نیازمند کمیته امداد و بهزیستی اجرایی شود.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان، استان‌های مختلف را سطح بندی کردیم همچنین برای هر یک از خانوار‌های تحت پوشش نیز متناسب با سطح بندی‌های شهری و روستایی مبلغی در نظر گرفته شده است.

  بختیاری گفت: از صاحب خانه‌ها توقع داریم در این شرایط صاحب خانه‌ی خوبی شوند و برای خانواده‌های نیازمند اجاره بها را افزایش ندهند چرا که انعقاد چنین تفاهم نامه‌هایی هم نمی‌تواند همه نیازمندان در این زمینه پوشش دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی