مدیران خودروعصر اعتبار

۱۱۴هزار میلیارد تومان بودجه مسکن ملی

بازگشت صندوقهای زمین و مسکن

عصر ساختمان- سرپرست بانک عامل بخش مسکن با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان گفت: در تلاش هستیم تا این صندوق ها مجدداً راه اندازی شود.

بازگشت صندوقهای زمین و مسکن
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان»، به نقل از بانک عامل بخش مسکن، نادر قاسمی در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل دو شرکت زیرمجموعه این بانک اظهار کرد: در فرصت پیش رو باید حداکثر بهره برداری از ابزارهای جدید تأمین مالی برای اتصال بازار سنتی و بازار سرمایه در تأمین مالی بازار مسکن انجام شود.

  وی افزود: این انتظار وجود دارد تا شرکت تأمین سرمایه در دوره جدید بتواند بورس املاک و مستغلات را استارت بزند. همچنین ایجاد صندوق زمین و ساختمان به عنوان یکی از ارکان اصلی فعالیت این شرکت قرار گیرد.

  سرپرست بانک عامل بخش مسکن به پیگیری‌های انجام شده برای راه اندازی صندوق زمین و ساختمان اشاره کرد و ادامه داد: در تلاش هستیم تا این صندوق مجدداً راه اندازی شود در همین راستا طی مذاکرات صورت گرفته با نمایندگان مجلس به نظر می‌رسد این صندوق بتواند یکی از ابزارهای مهم تأمین مالی در حوزه طرح اقدام ملی تولید مسکن را بر عهده داشته باشد تا پس از مدتی جایگزین بازار پول برای تأمین پروژه‌های مهم حوزه مسکن باشد.

  وی تاکید کرد: با توجه به مشکلات حوزه تأمین مالی بازار مسکن، بازار پول همچون گذشته نمی‌تواند تکافوی درخواست‌ها و پروژه‌های بزرگ ساخت وساز در کشور را بدهد از این رو نیاز است تا از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای این حوزه استفاده شود.

  اختصاص 114 هزار میلیارد تومان برای ساخت 140 هزار مسکن ملی

  به گفته قاسمی، مطابق با مذاکرات و توافقات انجام شده قرار است تا بانک عامل بخش مسکن مسئولیت تأمین 114 هزار میلیارد تومان برای ساخت 140 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن بر عهده داشته باشد.

  وی افزود: در این راستا اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند بخشی از هزینه‌های یارانه تسهیلات پیش بینی شده برای این حوزه را به بانک پرداخت کند، بانک نیز می‌تواند نقش بیشتری در حوزه تأمین مالی این طرح با استفاده از ابزارهای نوین تأمین مالی را داشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو