مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اعلام کرد:

افزایش وام ساخت‌ در بافت فرسوده به ۲۵۰ میلیون تومان

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: با هدف شتاب‌بخشی به تولید مسکن در بافت‌های فرسوده، تسهیلات برای سازندگان حرفه‌ای که مقررات ملی ساختمان و استانداردهای کیفی را در کلانشهرها رعایت می‌کنند به ۲۵۰ میلیون تومان برای ساخت هر واحد مسکونی افزایش یافته است.

افزایش وام ساخت‌ در بافت فرسوده به ۲۵۰ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، وزارت راه و شهرسازی ذیل اقدام تولید مسکن ملی، ساخت 400 هزار واحد مسکونی را در شهرهای کشور تعهد کرده است که از این اقدام 145 هزار واحد مسکونی در تعهد شرکت بازآفرینی شهری ایران است. این تعهد به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول کمک به جریان نوسازی مردمی (خودمالکی) به میزان 100 هزار واحد است که تا کنون نزدیک به 30 درصد این برنامه محقق شده است.

  به گزارش وزارت راه و شهرسازی «مهدی عبوری» مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در همین راستا امروز(شنبه) اعلام کرد: یکی از دستور کارهای اصلی این شرکت تحقق 100 درصدی این هدف برای امسال و سال آتی است.

  وی گفت: برای شتاب بخشی به این جریان با تعاملات صورت گرفته با بانک‌های عامل و بویژه بانک مسکن سقف تسهیلات در دو مرحله افزایش یافته است و هم اکنون در کلانشهرهای کشور این تسهیلات برای سازندگان حرفه‌ای که مقررات ملی ساختمان و استانداردهای کیفی را رعایت می‌کنند به 250 میلیون تومان برای ساخت هر واحد مسکونی افزایش یافته که قابل بازپرداخت اقساطی طویل المدت است.

  عبوری ادامه داد: در بخش دوم ساخت 45 هزار واحد مسکونی بصورت مشارکتی یا پیمانکاری در اراضی متعلق به شرکت و اراضی دستگاه‌های دولتی هدف‌گذاری شده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این اقدام در شهرهای اهواز و خرم آباد آغاز شده است، و در تیرماه در قم، رشت، شوشتر، چابهار و کرج کلنگ زنی حدود پانزده هزار واحد را خواهیم داشت و در ماه‌های مرداد و شهریور نیز مابقی پروژه ها کلنگ‌زنی خواهد شد. به ثمر رساندن این طرح ملی مهمترین برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران برای امسال و سال آتی خواهد بود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای تحقق این مهم 2 هزار و 120 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای کاهش نرخ سود تسهیلات دوران مشارکت مدنی برای 100 هزار تسهیلات تجهیز شده است.

  وی گفت: همچنین مبلغ 1500 میلیارد تومان اعتبارات برای ارتقای خدمات زیربنایی و روبنایی در محلات هدف توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران هزینه می‌شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: انتظار می‌رود با اهرمی شدن این اعتبار سایر دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های کشور مبلغی قریب به 12 هزار میلیارد تومان در این بافت‌ها در سال‌های 1399 و 1400 جهت ارتقای خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه کنند که در صورت تحقق این همکاری فرابخشی، شاهد تحول جدی در محلات هدف و تحقق پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 10هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی جهت نوسازی مسکن خواهیم بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی