مدیران خودروعصر اعتبار

بورس املاک قیمت مسکن را عاقلانه‌تر می‌کند

عصر ساختمان- خدابخش گفت: اگر شفافیت بر هر کالایی اعم از املاک و مستغلات که حاصل قیمت‌های ناشی از عرضه و تقاضاست به درستی شکل بگیرد می‌تواند سبب تعیین قیمت‌های عاقلانه و منصفانه شود.

بورس املاک قیمت مسکن را عاقلانه‌تر می‌کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس و اوراق بهادار درباره‌ی عرضه املاک و مستغلات در بورس اظهار کرد: هر معامله‌ای که در یک فضا شفاف برای ایجاد رقابت رخ دهد قطع به یقین به نفع تمام بخش‌های اقتصاد کشور و معامله‌گران آن بخشی از دارایی‌های مالی خواهند بود.

  وی بیان کرد: در ادامه اگر این مسئله شفافیت بر هر کالایی اعم از املاک و مستغلات که حاصل قیمت‌های ناشی از عرضه و تقاضا در بازار است به درستی شکل بگیرد قطع به یقین می‌تواند سبب تعیین قیمت‌های عاقلانه و منصفانه شود.

  مدیر نظارت بر بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سوال که شرکت‌های سرمایه گذاری استانی از چه زمانی وارد بورس می‌شوند؟ بیان کرد: شرکت‌های سرمایه گذار استانی هم اکنون با توجه به  الزامات  مانند سایر شرکت‌ها مراحل قانونی را طی می‌کنند به همین علت خود این شرکت‌ها باید روندشان را در جهت حضور در بازار سرمایه تسریع ببخشند.

  او افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار و همکاران ما آمادگی لازم را در جهت رسیدگی در اسرع وقت به پرونده این شرکت‌ها برای  حضور در بازار سرمایه را در دست بررسی دارند. اما بخش اصلی کار‌ها را باید خود شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در جهت حضور در بورس انجام دهند.

  خدابخش در پاسخ به این سوال که از چه زمانی ارزش سهام عدالت وارد پرتفوی کارگزاری‌ها می‌شود؟ تصریح کرد: در حال حاضر این امکان برای افراد به وجود آمده است که بتوانند میزان ارزش سهام خود را در هر شرکت مشاهده کنند و در ادامه باید اشاره کرد که قیمت‌های هر یک از  سهام های حاضر در بورس  روزانه در سایت tsetmc.com اعلام می‌شود.

  مدیر نظارت بر بورس‌ و اوراق بهادار در پاسخ به این سوال که علت اینکه تضمین اعتبار برای خرید سهام کاهش یافته چیست؟ گفت: وقتی که ما برای بحث نقدینگی در بازار سرمایه مشکلی مشاهده کنیم باید معاملات اعتباری را رونق دهیم و در ادامه برای آنکه قیمت‌ها منصافانه باشد و افت قیمتی وجود نداشته باشد باید افراد را ترغیب کنیم که افراد با توجه به مازاد نقدینگی که وجود دارد افراد بیایند و اعتبار های موجود در بازار  را استفاده وآن را تبدیل به اهرم کنند.

  خدابخش در پایان تاکید کرد: در حال حاضر بازارمان پر از سرمایه مالی است و نقدینگی به سمت بازار جاری شده  پس دیگر بحث اعتبار  در خصوص جایگاه نمی‌تواند وجود داشته باشد اما در وقتی که ما شاهد حالت رکود در بازار هستیم می‌توانیم در راستای کمک به بازار از این ابزارمالی  استفاده کنیم و معاملات را افزایش دهیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی