مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی

عصر ساختمان- قیمت مسکن در کشورهای اروپایی حدود پنج درصد افزایش داشته است.

افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، داده های منتشر شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که متوسط قیمت مسکن در سطح اتحادیه اروپا 5.5 درصد و در سطح منطقه یورو پنج درصد سه ماهه نخست سال 2020 افزایش داشته است.

  بررسی وضعیت مسکن کشورهای اروپایی نشان می دهد که کشورهای اروپای مرکزی در میان مدت شاهد بیشترین افزایش قیمت و کشورهای جنوبی اروپا شاهد بیشترین کاهش در قیمت مسکن بوده اند. در سه ماهه نخست سال 2020 متوسط قیمت مسکن در 19 کشور عضو منطقه در مقایسه با مدت مشابه فصل قبل به طور میانگین 0.9 درصد و در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به طور میانگین 1.2 درصد افزایش داشته است.
  لوکزامبورگ با افزایش 14 درصدی و اسلواکی با افزایش 13.1 درصدی، استونی با افزایش 11.5 درصدی، لهستان با افزایش 11.3 درصدی و پرتغال با افزایش 10.3 درصدی، کشورهایی بوده اند که بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال جاری را تجربه کرده اند.
  از سوی دیگر قیمت خانه در مالت 4.3 درصد افت کرده است. قیمت مسکن طی این بازه زمانی در مجارستان 1.1 درصد، ایرلند 0.8 درصد و در بلژیک  0.1 درصد کاهش داشته است.
  اگر چه شیب افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی از سال 2014 تشدید شده است اما بررسی‌ها نشان می دهد که به صورت کلی، بازار مسکن در اروپا با ثبات نسبی مواجه بوده  است.

  در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در سه ماهه نخست امسال در آلمان 0.3 درصد، در فرانسه یک درصد، ایتالیا 0.9 درصد، اتریش 1.5 درصد و هلند 1.7 درصد افزایش داشته است. هم چنین برای کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز طی این مدت قیمت مسکن در انگلیس 0.4 درصد و در نروژ 1.9 درصد افزایش یافته است.

  اتحادیه  اروپا شامل 27 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی