مدیران خودروعصر اعتبار

درخواست وزیر راه و شهرسازی از رئیسی درباره مصوبه اجاره مسکن

عصر ساختمان- وزیر راه وشهرسازی گفت: صبح امروز در جلسه‌ای با رئیس قوه قضائیه از ایشان خواستم در کلان‌شهرها شعب خاص بابت رسیدگی به تخلفات عبور از مصوبه افزایش قیمت اجاره مسکن داشته باشند.

درخواست وزیر راه و شهرسازی از رئیسی درباره مصوبه اجاره مسکن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، محمد اسلامی امروز در حاشیه ورود 50 دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه اظهار داشت: مصوبه افزایش اجاره بها حداکثر تا 25 درصد برای همه لازم‌الاجرا است.

  وی افزود: امروز در خدمت رئیس قوه قضائیه بودیم و از ایشان خواستم در کلان‌شهرها شعبه‌ای خاص بابت رسیدگی به تخلفات مربوط به این مصوبه اختصاص دهند.

  وی تأکید کرد: همه باید دست به دست هم بدهند تا از این شرایط عبور کنیم و اسباب‌کشی یکی از دلایل شیوع کرونا است.

  وزیر راه وشهرسازی درباره وام ودیعه مسکن اظهار داشت: ثبت‌نام تسهیلات ودیعه مسکن از روز گذشته آغاز شد، متقاضیان غربالگری و سپس به بانک عامل معرفی می‌شوند و طبق بررسی‌های شورای فقهی و بانک مرکزی، این منابع دراختیار موجر قرار می‌گیرد.

  * رفتار جنگنده‌های آمریکایی در قبال ایرباس مسافری تجاوز محسوب می‌شود

  اسلامی درباره تهدید نظامی ایرباس مسافری ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی گفت: این اقدامی تروریستی است و نزدیک شدن جنگنده به کریدورهای تجاری هوایی خلاف پیمان شیکاگو است.

  وی افزود: هواپیما در مسیر روتین خود پرواز می‌کرده است و این رفتار جنگنده‌های آمریکایی تجاوز محسوب می‌شود و ما لازم می‌دانیم  برخورد با دولت تروریست‌پرور آمریکا انجام شود.

  * مشوق‌های دولت برای توسعه حمل بار ریلی

  اسلامی اظهار داشت: به یاری خداوند مراسم ورود ناوگان در سال جاری هر ماه برگزار می‌شود تا نشانه‌ای از اهتمام به ساخت داخل باشد.

  وی ادامه داد: در سال آینده روی این سیستم‌ها خودکفایی کامل داریم و خلاقیت و استفاده از تکنولوژی روز رو به گسترش است.

  وزیر راه وشهرسازی افزود: کارخانجات تولید واگن ما سالها در رکود بودند و اما از سال گذشته این رکود کاهش یافت و در شرایط شیوع کرونا 259 انواع ناوگان به شبکه اضافه شد و امیدوارم هدف 2 هزار دستگاه نیز محقق شود که مورد تأکید رئیس‌جمهور و رهبری نیز هست.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر مشوق‌های جذب حمل ریلی بار در شرایط توسعه ناوگان گفت: ما تلاش کردیم استفاده از ظرفیت ریل برای توسعه حمل بار بیشتر شود. در این باره خط دوم ریلی و توسعه آن در دستورکار قرار گرفت، همچنین اتصال راه‌آهن به مراکز لجستیک پیگیری شدد.

  * افزایش سهم 2.3 برابری سهم راه‌آهن در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر

  وزیر راه وشهرسازی  گفت:‌سه راه‌آهن در تخلیه کالاهای اساسی از بنادر در حال حاضر 2.3 برابر شده است.

  وی افزود: صنعت معدنی و فولادی کشور استفاده از حمل و نقل ریلی و ورود به این عرصه را فرصتی می‌دانند و در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. همچنین خط دوم بافق - تربت حیدریه به ارزش 8 هزار میلیارد تومان در آستانه اجرا قرار گرفت و این نشان می‌دهد جذابیت حمل و نقل ریلی ایجاد شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی