مدیران خودروعصر اعتبار

معاون بنیاد مسکن کشور اعلام کرد

احداث ۴۰ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان تا پایان امسال

عصر ساختمان- به گفته معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، تا پایان امسال در قالب طرح احداث مسکن محرومین ۴۰ هزار واحد ویژه اقشار نیازمند در مناطق روستایی کشور احداث و واگذار خواهد شد.

احداث ۴۰ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان تا پایان امسال
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، عزیزالله مهدیان پنج‌شنبه 9 مرداد در حاشیه کلنگ زنی احداث 3 هزار و 500 واحد مسکونی ویژه محرومین در مناطق روستایی فارس در روستای دودمان شیراز که با حضور معاون رئیس ‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، اظهار کر: در قالب احداث طرح مسکن محرومین پرداخت 300 میلیون ریال کمک بلاعوض و 500 میلیون ریال تسهیلات کم بهره از سوی بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه پیش بینی شده است.

  او با بیان اینکه طیف وسیعی از اقشار کم درآمد روستایی و خانوارهای کم بضاعت زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند، گفت: خانه دار شدن اقشار کم بضاعت روستایی که شریف ترین اقشار جامعه ما هستند، افتخاری است که نصیب خادمان و خدمتگذاران مردم می‌شود.

  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه رسیدگی به امور محرومین و تلاش برای ایجاد سرپناه برای این اقشار بخشی از آرمان‌های بنیاد مسکن و از آموزه‌های اصلی انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد:احداث 20 هزار واحد از طرح یاد شده تاکنون به پایان رسیده است.

  مهدیان، افق زمانی اجرای طرح ویژه مسکن محرومین با مشارکت وهمراهی سازمان برنامه و بودجه را  یک ساله اعلام کرد و گفت: دراین افق یک ساله تلاش می‌شود تا شرایط لازم برای اقشار آسیب پذیر در مناطق روستایی برای بهره مندی از طرح مسکن محرومین فراهم شود.

  او در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بازسازی واحدهای آسیب دیده از حوادث سیل و زلزله در کشور، گفت: حداکثر تا پایان مهرماه امسال واحدهای مسکونی زلزله زده که سال گذشته دچار آسیب و خسارت شدند تکمیل شده و تحویل متقاضیان می‌شوند.

  مهدیان با اشاره به اینکه در سراسر کشورپنج  میلیون و 800 هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد بیش از 2 میلیون و 350 هزار واحد در قالب مسکن روستایی، بهسازی شده‌اند، گفت: بهسازی 2 میلیون و 350 هزار واحد مسکونی روستایی با همت بنیاد مسکن و با تهیه نقشه و انجام خدمات مهندسی انجام شده است.
   

  مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس نیز در حاشیه این مراسم بیان کرد: شروع احداث 3 هزار و 500 واحد مسکن محرومین در استان فارس با حضور معاون رئیس جمهور آغازی بر خانه دار شدن طیف وسیعی از افراد بی بضاعت روستایی است.

  عطاءالله زمانی ادامه داد: بنیاد مسکن با اولویت دادن به احداث این واحدهای مسکونی در راستای عمل به آموزه‌های معنوی که این بنیاد بر پایه آن استوار است تلاش می‌کند تا پایان امسال این طرح را به سرانجام برساند.

  او با بیان اینکه این طرح در روستای دودمان شهرستان شیراز کلید خورد، گفت: در قالب طرح مسکن محرومین 500 میلیون ریال تسهیلات کم بهره و 300 میلیون ریال وام بلا عوض به متقاضیان ساخت یک واحد 60 متر مربعی اعطا می‌شود.

  زمانی عنوان کرد: احداث این نوع سرپناه ویژه خانوارهایی است که در سالهای گذشته نتوانسته‌اند از تسهیلات و امکانات مسکن بهره مند باشند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی