عصر اعتبار

یک کارشناس مسکن مطرح کرد

امروز بهترین موقعیت برای خرید مسکن و سرمایه گذاری

عصر ساختمان:رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: باید بیشتر به سمت‌وسوی ساخت خانه‌های ۷۰ تا ۹۰ متری حرکت کنیم تا هم مردم قدرت خرید داشته باشند و هم وام‌های مسکن بتواند یک سوم تا یک دوم قیمت مسکن را پوشش دهد.

امروز بهترین موقعیت برای خرید مسکن و سرمایه گذاری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از ایسنا، رسول جهانگیری، اظهار کرد: در صورتی که بهره و سود بانکی کاهش پیدا کند، نقدینگی افزایش خواهد یافت و سرمایه‌ها به جای تلنبار شدن در بانک‌ها به بازار اقتصادی کشور تزریق خواهد شد.

  وی افزود: زمانی که سرمایه‌گذار سود 25 درصدی را بدون پرداخت مالیات و بدون هیچ‌گونه ریسک از بانک‌ها دریافت می‌کند، رغبت کمتری برای سرمایه گذاری در بازار پیدا می‌کند.

  این کارشناس مسکن ادامه داد: کاهش سود و بهره بانکی می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله در بخش مسکن اثرگذار باشد و رونق بازار مسکن، در ادامه می‌تواند جامعه بیکار کشور و استان را پوشش دهد و صاحب کار و شغل کند.

  جهانگیری با بیان اینکه زمانی یک وام بانکی می‌تواند اثرگذار باشد که بیش از نصفی از مبلغ خرید خانه را پوشش دهد، اضافه کرد: وام‌های 50 تا 80 میلیونی برای افرادی که بضاعت پایینی دارند، نمی‌تواند تاثیر آن چنانی داشته باشد، بلکه برای کسانی مناسب است که برای خرید مسکن نیازمند مبلغی هستند تا بتوانند خانه‌دار شوند.

  وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر واحدهای مسکونی بسیاری در استان اصفهان وجود دارد که ساخته شده، اما به فروش نرسیده‌ است، زیرا این واحدها متناسب با تقاضای جامعه نبوده‌ است.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با بیان اینکه تقاضای بازار مسکن خیلی بیشتر از عرضه آن است، اظهار کرد: رکود موجود در بازار مسکن نیز به دلیل عرضه بیش از تقاضای مسکن نیست، بلکه به دلیل رکود اقتصادی کشور است که دولتمردان اقتصادی باید در مورد رونق اقتصادی کشور، فکر اساسی کنند.

  جهانگیری با بیان اینکه تعدادی از خانه‌ها خالی است، گفت: نظام خانواده بیشتر به سمت یک و کمتر از دو فرزند پیش می‌رود و به این ترتیب واحدهای مسکونی 100 تا 150 متری برای این خانواده‌ها چندان مفید نیست، هم قدرت خرید آن چنانی ندارند و هم وسعت واحد مورد نیاز نیست. امیدواریم با رونق بازار مسکن متناسب با درخواست و تقاضای متقاضی، واحدهای مسکونی ساخته شود.

  وی اضافه کرد: باید بیشتر به سمت‌وسوی ساخت خانه‌های 70 تا 90 متری حرکت شود تا هم مردم قدرت خرید داشته باشند و هم وام‌های اعطایی بتواند یک سوم تا یک دوم قیمت مسکن را پوشش دهد.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با تاکید بر اینکه با توجه به ساختار جمعیتی کشور، جذابیت سرمایه گذاری در بازار مسکن ایران تا 20 سال آینده وجود دارد، افزود: سالانه باید حدود یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود، متاسفانه در این رکود سه ساله، بیش از نصف تعهداتی که باید پیرامون بحث ساخت و ساز انجام می‌شده، عملیاتی نشده است. در این سه سال باید حدود 1.5 تا 2 میلیون واحد مسکونی ساخته می‌شد، اما این مهم به دلیل رکود اقتصادی و رکود در بازار مسکن انجام نشده است.

  جهانگیری با اشاره به آینده بازار مسکن و جذابیت سرمایه گذاری در آن، ادامه داد: به مردم و سرمایه گذارانی که متقاضی بازار مسکن هستند، پیشنهاد می‌کنم، اکنون بهترین موقعیت برای خرید مسکن و سرمایه گذاری در این بازار است.

  وی پیرامون افزایش قیمت مسکن در صورت احتمال تقاضا اظهار کرد: زمانی که تقاضا افزایش پیدا کند و در بازار رونق ایجاد شود، نوساناتی در بازار قیمت‌ها نیز وجود خواهد داشت، اما با توجه به اینکه تورم کنترل شده، امیدواریم تنش بین افزایش تقاضا و افزایش قیمت کمتر شود.

  منشی کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: در صورت افزایش تقاضا و رونق بازار مسکن به نظر نمی‌رسد آن نوسانات نجومی سال‌های گذشته بار دیگر تکرار شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو