مدیران خودروعصر اعتبار

نخستین واحدهای مسکن ملی امروز افتتاح می شود

عصر ساختمان- امروز قرار است با حضور وزیر راه و شهرسازی ۴۷۰ واحد از طرح اقدام ملی مسکن در استان مرکزی افتتاح شود؛ این اولین بهره برداری پروژه از زمان کلنگ زنی در شهریور ۱۳۹۸ خواهد بود.

نخستین واحدهای مسکن ملی امروز افتتاح می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، با وجود نقدهایی که به کند بودن سرعت اجرای پروژه 400 هزار واحدی اقدام ملی مسکن می شود، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که اولین واحدها را مرداد ماه امسال به متقاضیان تحویل می دهد. هر چند پیش از این زمان افتتاح واحدها تیر ماه اعلام شده بود که بنا به دلایلی از جمله شیوع ویروس کرونا مقداری به تاخیر افتاد.

  چند ماه قبل محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی- به ایسنا گفته بود که 17 هزار و 500 مسکن ملی در شهرهای کوچک که با توجه به تکمیل به‌موقع آورده از سوی متقاضیان و سرعت اجرای مناسب توسط پیمانکار آماده واگذاری است.

  پس از آن قرار شد که 2000 واحد هم در پرند افتتاح شود. بنابراین محمودزاده اعلام کرد که در حال جمع آوری آمار تعداد واحدهای قابل افتتاح هستیم و احتمالاً رقم 17 هزار و 500 واحد افزایش خواهد یافت.

  با وجود آنکه نقدهایی از جمله واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در قالب مسکن ملی و یا کند بودن سرعت اجرای پروژه ها به این طرح وارد می‌شود، بنا به گفته های مسئولان وزارت راه و شهرسازی ویژگی بارز طرح اقدام ملی آن است که از طریق آورده متقاضیان با تسهیلات بانکی 18 درصد و بدون استفاده از منابع دولتی پیش می رود و به همین لحاظ محدود به یک دولت خاص نخواهد بود. لذا دولت های بعدی هم می توانند در قالب سه گانه واگذاری مستقیم، پروژه های مشارکتی و قرارداد با دستگاههای دولتی این طرح را جلو ببرند.

  به هر ترتیب وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی- امروز در سفر یکروزه خود به استان مرکزی دو پروژه 336 واحدی کوی سجادیه و پروژه 74 واحدی مشارکتی قائم مقام اراک را افتتاح کند.

  همچنین پنج پروژه اقدام ملی در این استان کلنگ‌زنی خواهد شد. پروژه 384 واحدی کوی علوی ساوه، پروژه 416 واحدی کوی فجر ساوه، آماده سازی زمین 24 هکتاری اراک برای استفاده در طرح اقدام ملی، پروژه 240 واحدی کوی سجادیه اراک، پروژه 600 واحدی کوی کوثر اراک از جمله طرح‌هایی است که با کلنگ زنی وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن رسما آغاز می شود. اسلامی همچنین در این سفر از مناطق حاشیه نشین کوی ولیعصر اراک و منازل سازمانی اداره کل راه آهن اراک بازدید خواهد داشت. سفر به محلات و دیدار با نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس از دیگر برنامه‌های امروز اسلامی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی