مدیران خودروعصر اعتبار

تسهیلات نوسازی در بافت‌های مصوب به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش یافت

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی تسهیلات در محدوده های مصوب سکونتگاه های غیررسمی به ٢٢۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

تسهیلات نوسازی در بافت‌های مصوب به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص افتتاح پروژه مشارکتی 336 واحد بازآفرینی شهر اراک اظهار داشت: این پروژه یکی از پروژه‌های موفق مشارکتی در دل بافت فرسوده برای جابه‌جایی واحدهای پرخطر بوده است.

  وی افزود: در بازدید سال گذشته مقام عالی وزارت قرار شد سهم دولت به صورت تنخواه برای نوسازی بقیه بافت در اختیار استان قرار بگیرد.

  عبوری ادامه داد: در این خصوص در پروژه آرمان‌های یک، ٢ و ٣ حدود ١٢٢ واحد آماده بوده تا استان روی آن برنامه ریزی داشته باشد.

  وی افزود: کار برای آزادسازی ١٧۰ واحد در 4 هکتار بعدی گام به گام کار پیش می‌رود تا این محله قدیمی در اراک نوسازی شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی در این زمینه با اشاره به ابتکار استانداری استان مرکزی اظهار داشت: با دستور وزیر راه و شهرسازی تسهیلات در محدوده‌های مصوب سکونتگاه‌های غیررسمی به ٢٢۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

  وی افزود: به این طریق انبوه سازان واجد شرایط بدون سپرده گزاری می‌توانند از این اعتبار بهره برده و کار را شروع کنند.

  عبوری گفت: همچنین در این زمینه در این محدوده‌های مصوب هزینه‌های طراحی و نظارت نظام مهندسی 5۰ درصد کاهش یافته و شهرداری‌ها صدور پروانه را صددرصد رایگان کردند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی