مدیران خودروعصر اعتبار

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون رسید

عصر ساختمان- گزارش‌های رسمی از این حکایت دارد که اختلاف حداقل و حداکثر قیمت فروش هر متر خانه در تهران به حدود ۸۸ میلیون تومان رسیده است.

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون رسید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، بررسی تازه‌ترین گزارش مرکز آمار در رابطه با وضعیت معاملات مسکن در بهار امسال نشان می‌دهد که حداقل قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی برای یک واحد با متوسط عمر 12 سال در تهران حدود دو میلیون و 714 هزار تومان است که حداکثر قیمت فروش هر متر از چنین خانه‌ای به 90 میلیون تومان می‌رسد ، در این حالت قیمت بین کمترین و بیشترین قیمت هر متر خانه در پایتخت حدود 88 میلیون تومان خواهد بود.

  این در حالی است که متوسط قیمت خانه در تهران برای هر متر در بهار امسال 18.8 میلیون تومان اعلام شده که نسبت به زمستان 22.8 و در مقایسه با بهار پارسال 43.8 درصد افزایش دارد.


  در میان مناطق 22 گانه تهران بیشترین متوسط قیمت فروش هر متر خانه حدود 39 میلیون و 250 هزار تومان با میانگین مساحت 148 مترمربع و متوسط عمر بنای 10 سال در منطقه یک و کمترین متوسط قیمت حدود هشت میلیون و 640 هزار تومان با میانگین مساحت 69 مترمربع و متوسط عمر بنای 10 سال در منطقه 18 بوده است.

  وضعیت معاملات مسکن نیز اینگونه بوده که در بهار امسال تعداد معاملات حدود 29.3 در مقایسه با زمستان کاهش و همچنین 3.9 در مقایسه با بهار پارسال افزایش دارد.

  زمین 50 درصد گران شد

  اما بررسی وضعیت معاملات زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در پایتخت در بهار امسال از این حکایت دارد که حداقل قیمت فروش یک مترمربع از زمین حدود سه میلیون و 690 هزار تومان و حداکثر آن 92 میلیون تومان بوده است.

  متوسط قیمت فروش هر متر زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی به 25 میلیون و 500 هزار تومان میرسد که نسبت به زمستان سال قبل 22.6 و در مقایسه با بهار سال گذشته 50.4 درصد افزایش دارد. تعداد معاملات زمین 20.9 درصد نسبت به زمستان و 18.9 درصد به بهار پارسال کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی