مدیران خودروعصر اعتبار

ثبت اطلاعات ۱۳ میلیون مالک در سامانه املاک و اسکان

عصر ساختمان- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از ثبت اطلاعات ۱۳ میلیون مالک در سامانه املاک و اسکان خبر داد و گفت: حدود ۲۰۰۰ مالک اعلام کرده اند که بیش از یک خانه دارند.

ثبت اطلاعات ۱۳ میلیون مالک در سامانه املاک و اسکان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، البرز حسینی اظهار کرد: یکی از الزامات مدیریت بازار، یکپارچه سازی اطلاعات مسکن و اراضی در کشور است، از این رو با راه اندازی کامل این سامانه می توان بازار را مدیریت کرده و برای این حوزه برنامه ریزی کلانی تدوین کرد.

  وی یادآور شد: راه اندازی سامان املاک و اسکان از سال 94 در مجلس به تصویب رسید، اما متأسفانه در تشکیل و راه اندازی این سامانه تعلل صورت گرفت، چراکه بر اساس قانون، 16 منبع اطلاعاتی، باید اطلاعات املاک و مستغلات را به وزارت راه و شهرسازی ارائه می کردند اما این مسئله محقق نشده بود.

  وی گفت: وزارت راه و شهرسازی در 6 ماه اخیر با همکاری شرکت های دانش بنیان اقدام به طراحی سامانه املاک و اسکان کرد و پس از آن از طریق خوداظهاری بخشی از اطلاعات مالکان و ملک ها جمع آوری شد.

  حسینی با اعلام اینکه تاکنون 13 میلیون مالک، اطلاعات مساکن خود را در سامانه املاک و اسکان بارگذاری کرده اند، گفت: از این میزان، بالغ بر دو هزار نفر مالک اعلام کرده اند که بیش از یک خانه دارند، البته این مسئله به معنای آن نیست که این مسکن ها، خانه های خالی هستند.

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: با راه اندازی سامانه املاک و اسکان و اجرای سیاست های مالیاتی مانند مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه می توان نسبت به کنترل قیمت اجاره و فروش مسکن و مدیریت حوزه ساخت و ساز اقدام کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی