مدیران خودروعصر اعتبار

آتش سوزی خودروی سواری در پارکینگ ساختمان مسکونی

عصر ساختمان- آتش سوزی یک دستگاه خودرو سواری در پارکینگ ساختمان سه طبقه مسکونی در خیابان دزاشیب، با تلاش آتش نشانان مهار شد.

آتش سوزی خودروی سواری در پارکینگ ساختمان مسکونی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ در پی آتش سوزی خودروی سواری در پارکینگ یک ساختمان مسکونی سه طبقه در دزاشیب، خیابان عباسی، کوچه باربد، ساکنان این ساختمان با مشاهده دود غلیظ، سراسیمه با سامانه 125 تماس گرفتند و از وقوع این حادثه خبر دادند.
  در این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 6، 105 و 61 را به همراه گروه امداد و نجات 4 و خودروی دستگاه تنفسی و خودروی بالابر به محل حادثه اعزام کرد.
  رضا امیری یگانه معاون منطقه سه عملیات آتش نشانی درباره این آتش سوزی اظهار داشت: یک دستگاه خودرو سواری سراتو در پارکینگ طبقه همکف یک ساختمان سه طبقه تک واحدی به علت نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود.
  وی افزود: با توجه به شدت آتش سوزی واحد همجوار نیز در طبقه همکف کاملاً شعله ور شده، ومنجر به انتشار دود بسیار زیادی از داخل طبقه همکف به بیرون و راه پله‌ها شده بود.
  امیری یگانه تصریح کرد: آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی پس از قطع جریان برق و گاز مجتمع به چند گروه تقسیم شدند که یک گروه پس از تجهیز خود به دستگاه تنفسی با استفاده از لوله‌های آبدهی آتش نشانی برای خاموش کردن شعله‌های آتش وارد پارکینگ ساختمان شدند و دو گروه دیگر نیز با استفاده از دستگاه تنفسی به جستجوی حبس شدگان احتمالی در طبقات و تخلیه ساکنان از داخل ساختمان پرداختند.
  معاون منطقه سه عملیات آتش نشانی تهران افزود: نیرو‌های آتش نشانی بلافاصله توانستند به کانون آتش سوزی دسترسی پیدا کرده و شعله‌های آتش را مهار و کاملا خاموش کنند و گروه دیگری از آتش‌نشانان نیز پس از بررسی در داخل ساختمان موفق شدند ساکنان را به محیط امن و بیرون از ساختمان منتقل کنند.
  وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدام به موقع آتش نشانان و مهار شعله‌های آتش در همان دقایق اولیه، فقط دو خانم از ساکنان دچار شوک و وحشت و دود زدگی شدید شده بودند که برای انتقال به بیمارستان به کادر پزشکی حاضر در محل حادثه تحویل داده شدند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی