مدیران خودروعصر اعتبار

اسلامی: افزایش وام به‌شدت تورم‌زاست

افزایش وام خرید مسکن منتفی شد

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که افزایش وام خرید مسکن قیمت‌ها را به شدت افزایش می‌دهد،‌گفت: با افزایش وام خرید مسکن موافق نیستیم، چون تورم زاست.

افزایش وام خرید مسکن منتفی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در خصوص افزایش سقف وام خرید مسکن اظهار کرد: واقعیت آن است که افزایش سقف وام خرید مسکن،‌ تورم‌زاست و وزارت راه و شهرسازی به دنبال این برنامه نیست.

  وی با تاکید بر این‌که وام کسانیکه در ساخت و ساز مسکن از فناوری‌های پیشرفته استفاده کنند 25 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: اگر جامعه هدف را در نظر بگیریم وام‌های پرداختی باید با استطاعت متقاضیان همخوانی داشته باشد و بر اساس آن تنظیم شود. صرفه‌نظر از این‌که با وام خرید مسکن موافق نیستیم، چون تورم‌زاست و قیمت‌ها را به شدت افزایش می‌دهد.

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بنابراین سیاست اصلی ما تقویت سمت عرضه است که این کار را با افزایش وام ساخت به خصوص در نوع صنعتی‌سازی در دستور کار قرار داده‌ایم.

  اسلامی گفت: با صنعتی‌سازی دوره ساخت واحدهای مسکونی به طور چشمگیری کاهش می‌یابد که این مسئله نیز کاهش قیمت‌تمام شده را به دنبال دارد. به شدت به دنبال توسعه روش‌های صنعتی سازی مسکن به معنای واقعی هستیم.

  وی اضافه کرد: به عبارت دیگر تمام اجزا و المان‌های ساختمان در کارخانه تولید و در محل ساختمان مونتاژ شود، نه ساخت و ساز سنتی که زندگی و آسایش مردم را ماه‌ها و سال‌ها مختل می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی