مدیران خودروعصر اعتبار

حناچی اعلام کرد:

تجهیزات خط ۶ مترو تهران کاملا ایرانی هستند

عصر ساختمان- شهردار تهران با اشاره به افتتاح ایستگاه مترو برج میلاد و امیرکبیر، گفت: در خط ۶ مترو، تجهیزات استفاده شده کاملاً ایرانی است.

تجهیزات خط ۶ مترو تهران کاملا ایرانی هستند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران صبح پنج شنبه در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت کشور، اظهارداشت: امروز با حضور رئیس جمهور دو ایستگاه خطوط 6 و 7 متروی تهران یعنی ایستگاه‌های امیرکبیر و برج میلاد افتتاح می‌شود و ان شاء الله تا پایان سال 10 ایستگاه از 12 ایستگاه مترویی که قول داده بودیم به بهره برداری می‌رسد.

  وی افزود: خط 6 یکی از خطوط اصلی است که به طول 32 کیلومتر است که با تلاقی با ایستگاه‌های خط 5 می‌تواند سفر با مترو را افزایش دهد.

  شهردار تهران گفت: هر چند در شرایط تحریم هستیم و تحریم برای ما شرایط حادی به وجود آورده است اما در خط 6 مترو در ایستگاه امیرکبیر تجهیزات استفاده شده کاملاً ایرانی است.

  وی تصریح کرد: شهرداری‌ها به طور عمومی با مشکل درآمد و هزینه مواجه هستند که البته بخشی از آن تابع مشکلات عمومی نظام مدیریت شهری است که این موضوع در شرایط کرونایی حادتر شده است.

  شهردار تهران افزود: روزانه 5 میلیون سفر را در شهر مدیریت می‌کنیم. در شرایط کرونایی متروی تهران در حالی 520 هزار مسافر را جابه جا کرد که ظرفیتش 2 میلیون و 200 هزار سفر بوده است. در بخش اتوبوسرانی هم که البته 60 درصد آن توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود، همین مشکل افزایش سفرها را داشته‌ایم.

  حناچی تصریح کرد: در حوزه‌های دیگر هم شهرداری تهران در دوران کرونایی درگیر بوده است. مؤسسه بهشت زهرا (س) و مجموعه آتش نشانی تلاش‌های شبانه روزی را در این دوره داشته‌اند.

  وی گفت: در دوره جدید مدیریت شهری تهران انضباط حداکثری شهر را در ساخت و سازها رعایت کرده‌ایم و قاطعانه می گویم پروانه‌ای خارج از طرح تفصیلی و یا پروانه دستی صادر نشده است.

  حناچی گفت: ما در شرایط کرونایی با شهرهای دیگر کشورها ارتباط برقرار کرده‌ایم و ضمن انتقال تجربه، ظلمی را که تحریم‌ها در حق مردم ایران می‌کنند، هم بازگو کرده‌ایم.

  شهردار تهران در پایان گفت: ایستگاه برج میلاد در عمق 56 متری زمین و ایستگاه امیرکبیر پایین‌تر از میدان شهدا امروز به بهره برداری رسید و امیدواریم این تلاش‌ها مورد رضایت مردم قرار بگیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی