مدیران خودروعصر اعتبار

آخرین وضعیت پروژه های شهر جدید پرند؛

پرند رنگ و لعاب می گیرد؟

عصر ساختمان- در شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند، قطار شهری، مرکز محله آفتاب و پروژه آرامستان با پیشرفتهای ۵۰ تا ۸۵ درصد در حال اجرا است؛ از واحدهای مسکونی این شهر نیز مسکن مهر کیسون ۸۵ درصد پیشرفت کرده و پروژه های اقدام ملی مسکن در سه بخش در مراحل مختلف آماده سازی قرار دارد.

پرند رنگ و لعاب می گیرد؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، در بین شهرهای جدید، پرند بالاترین جمعیت را در خود جای داده است. تا پایان سال 1398 جمعیت شهر جدید پرند 159 هزار و 350 نفر اعلام شد که بیشترین تعداد جمعیت و بیشترین نرخ مهاجرت را در بین 21 شهر جدید از آن خود کرد. از طرف دیگر حدود 90 هزار واحد مسکن مهر  در پرند اجرا شده که 10 هزار واحد باقی مانده  است. از این تعداد 7000 واحد مربوط به پروژه کیسون و 3000 واحد در دیگر نقاط شهر است. طبق آخرین آمار پروژه کیسون به پیشرفت 85 درصد رسیده و البته بخش عمده نواقص به کمبود خدمات و انشعابات مربوط می شود.

  هم اکنون دست کم 9 پروژه زیربنایی، روبنایی و مسکونی شهر جدید پرند مراحل اجرایی خود را طی می کند. بعضی از این پروژه ها از جمله بوستان مشاهیر و قطار شهری هم اکنون در مرحله بهره برداری قرار دارد و در حال توسعه است.

  حبیب الله طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ روز چهارشنبه 10 دی ماه از شهر جدید پرند بازدید کرد. بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های آرامستان شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی، قطار شهری، مرکز محله آفتاب، پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، پروژه 88 هکتاری و پروژه 130 هکتاری در دستور کار قرار گرفت و طاهرخانی بر تسریع پروژه تاکید کرد.

  پیشرفت 85 درصدی مسکن مهر کیسون

  پروژه مسکن مهر کیسون در فاز 6 شهرجدید پرند واقع شده که بخشی از متقاضیان در انتظار تکمیل خانه های خود هستند.  تاکنون 10 هزار و 80 واحد آن افتتاح شده و دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است.

  اجرای 25 هزار مسکن ملی پرند

  سهم شهر جدید پرند از 200 هزار واحد اقدام ملی که قرار است در شهرهای جدید ساخته شود 25هزار واحد است که کارهای اجرایی آن آغاز شده است. البته گفته می شود بخشی از ظرفیت مسکن ملی پردیس هم به پرند انتقال خواهد یافت. از جمله پروژه های فعال مسکن ملی پرند، «برج افزار ماهان البرز» است که 252 واحد دارد و در 10 طبقه اجرا می شود. این پروژه در شمال فاز 6 قرار دارد و عملیات خاکبرداری آن در حال انجام است. عملیات آماده سازی اراضی موسوم به 88 هکتاری و اراضی 130 هکتاری واقع در فاز شش نیز به ترتیب با پیشرفت 85 درصد و 25 درصد در حال اجرا است. درخصوص پروژه 130 هکتاری خدمات رسان فاضلاب شروع به کار کرده و کانال هدایت آب های سطحی در جنوب سایت رو به اتمام است.

  بوستان مشاهیر در پرند نیز 32 هکتار مساحت دارد که هم اکنون نیمه شمالی این بوستان در حال بهره برداری توسط شهروندان پرند است. این بوستان در رود دره حدفاصل فازهای 3 و 4 واقع شده و  به طور کلی 86 درصد پیشرفت دارد.

  تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند واقع در جنوب فاز یک با پیشرفت 85 درصد و احداث راه دسترسی به ایستگاه راه آهن شهر جدید پرند با 50 درصد پیشرفت از دیگر پروژه های در دست احداث است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی