مدیران خودروعصر اعتبار

بازدید معاون وزیر راه از شهر جدید پرند

پیشرفت ۸۵ درصدی مسکن مهر کیسون

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی طی بازدیدی از شهر پرند، در جریان آخرین روند پروژه‌های در دست اجرای این شهر از جمله واحدهای مسکن مهر قرار گرفت.

پیشرفت ۸۵ درصدی مسکن مهر کیسون
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی، وطن خواهی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند به همراه مدیران و کارشناسان مربوطه از پروژه های زیر بازدید به عمل آوردند.

  1. پروژه آرامستان شهر جدید پرند:

  آرامستان شهر جدید پرند با مساحت تقریبی 40 هکتار در جنوب جاده قدیم تهران – ساوه (غرب فاز یک صنعتی) قرار دارد. این پروژه 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  2. تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند:

  تقاطع غیرهمسطح در جنوب فاز یک (ورودی شهرک صنعتی) شهر پرند قرار دارد. هدف از ساخت این پل روگذر ایجاد دسترسی شهرک صنعتی به جاده قدیم تهران-ساوه و شهر پرند است که 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  3. بوستان مشاهیر:

  بوستان مشاهیر با مساحت 32 هکتار، بزرگترین بوستان در دست احداث در پرند است که در رود دره حدفاصل فازهای 3 و 4 واقع شده است. این بوستان همانند مفصلی سبز، مناطق مسکونی مجاور را بهم می پیوندد و با ساختاری یکپارچه از محیط پیرامون تا قلب کلانشهر امتداد یافته است. بوستان مشاهیر با هدف ایجاد فضای سبز در مقیاس شهری و فراشهری و تاکید بر فعالیت های آزادانه شهروندان در قالب فضاهای خدماتی، رفاهی، گذران اوقات فراغت، فرهنگی، تفریحی و گردشگری طراحی گردید. در برنامه ریزی و طراحی این بوستان مولفه های عملکردی، زیباشناسی و محیط زیستی مورد توجه قرار گرفته است. هویت بخشی و ایجاد پل ارتباطی بین تاریخ و فرهنگ گذشته و حال از اهداف اصلی پروژه است و تاکنون این پروژه 86 درصد پیشرفت داشته است و نیمه شمالی آن افتتاح شده است.

  4. پروژه قطار شهری:

  احداث راه دسترسی به ایستگاه راه آهن شهدای شهر جدید پرند که تاکنون 50 درصد پیشرفت داشته است.

  5. مرکز محله آفتاب:

  مرکز محله آفتاب واقع در فاز 5 شهر جدید پرند با روش مشارکت در ساخت دارای کاربری های تجاری، آموزشی، سرای محله و فضای سبز می باشد. پیشرفت فیزیکی پروژه حدود 11 درصد است و در مرحله تسطیح و خاکبرداری و اجرای جدول معابر و صدور پروانه ساختمانی برای مجتمع های تجاری است.

  6. پروژه آماده سازی اراضی 88 هکتاری:

  عملیات آماده سازی اراضی موسوم به 88 هکتاری واقع در شمال فاز 6 می باشد که تاکنون حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  7. پروژه آماده سازی اراضی 130 هکتاری:

  عملیات آماده سازی اراضی موسوم به 130 هکتاری واقع در فاز 6 می باشد که تاکنون حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و خدمات رسان فاضلاب شروع به کار کرده است و کانال هدایت آب های سطحی در جنوب سایت رو به اتمام است.

  8. طرح ملی مسکن:

  این پروژه 252 واحد دارد و 10 طبقه است و در شمال فاز 6 قرار دارد و عملیات خاکبرداری آن در حال انجام است.

  9. پروژه کیسون (مسکن مهر):

  این پروژه در فاز 6 شهرجدید پرند واقع شده است که تاکنون 10080 واحد آن افتتاح شده است و دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی