مدیران خودروعصر اعتبار

هنوز ۵۹ هزار نفر پولی برای مسکن ملی واریز نکرده اند

عصر ساختمان- تا کنون حدود ۱۹۲ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب و ۱۳۳ هزار نفر واریز وجه کرده‌اند که بر این اساس بیش از ۵۸ هزار نفر پولی واریز نکرده اند؛ این درحالی است که بارها وزارت راه و شهرسازی هشدار داده اگر متقاضیان، موجودی حدود ۴۰ میلیون تومان را واریز نکنند حذف می‌شوند.

هنوز ۵۹ هزار نفر پولی برای مسکن ملی واریز نکرده اند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، از 300 هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن واقع در مناطق غیر از بافت های فرسوده تاکنون 192 هزار و 387 نفر افتتاح حساب و از این تعداد 133 هزار و 628 نفر وجوه اولیه خود را به حساب خود برای اجرای پروژه واریز کرده‌اند. بر این اساس 58 هزار و 759 متقاضی موجودی خود را تکمیل نکرده اند.

  البته با توجه به همین آمار و ارقام که از طرف بانک مسکن ارائه شده حدود 56 درصد متقاضیان  واریز وجه نداشته‌اند که نشان می دهد تمدید چهار باره مهلت واریز وجه تاثیر چندانی بر تلاش برای تکمیل موجودی از سوی این متقاضیان نداشته است. لذا این نگرانی وجود دارد که پروژه ها دچار وقفه شود.

  تاکنون کل مبلغ واریزی از سوی 133 هزار متقاضی 5600 میلیارد تومان بوده که به مرور برای اجرای پروژه‌ها هزینه خواهد شد.

  آخرین مهلتی که وزارت راه و شهرسازی برای تعیین تکلیف متقاضیان بد حساب مسکن ملی مشخص کرد 5 دی ماه بود که تا پایان دی ماه تمدید شد.  اما با توجه به اینکه این مهلت تا کنون چهار بار تمدید شده نمی توان به طور قاطع مطمئن بود که این آخرین فرصت است.

  در مراحل اول تا سوم ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن حدود 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد 160 هزار نفر در لیست رزرو قرار دارند و طبیعتاً این امکان را دارند که جایگزین بدحساب‌ها شوند.

  از طرف دیگر برای مرحله چهارم ثبت نام که بین روزهای 18 تا 25 دی ماه انجام گرفت 41 هزار و 296 واحد در نظر گرفته شد که البته 223 هزار نفر نام نویسی کردند. تنها در نصیرشهر واقع در استان تهران که در مرحله چهارم تامین زمین صورت گرفته بود 800 واحد در نظر گرفته شد که 56 هزار تهرانی برای آن تقاضا دادند! البته بخش عمده ای از متقاضیان واجد شرایط نخواهند بود که محمودزاده در این خصوص به ایسنا گفت که نتایج استعلامات تا پایان بهمن ماه اعلام می شود.

  در مراحل اول تا سوم بعضی از متقاضیان، شهر مورد نظر خود را اشتباه انتخاب کرده بودند که به زودی امکان اصلاح شهر برای این افراد فراهم می شود. این زمان احتمالا اوایل هفته آینده خواهد بود.

  بنابراین در ماه های آینده که وضعیت متقاضیان مرحله چهارم مشخص می شود بر اساس ظرفیتهای خالی مراحل اول تا چهارم ثبت نام، ممکن است برای نام نویسی مجدد اقدام شود که البته هنوز نمی توان برآورد دقیقی در این خصوص داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو