مدیران خودروعصر اعتبار

رییس اتحادیه مشاوران املاک پیش‌بینی کرد؛

کاهش ۱۰تا ۱۵درصدی قیمت مسکن

عصر ساختمان- با کاهش نرخ ارز در آبان ماه، بازار مسکن دستخوش تغییرات مشهودی شده که دامنه آن تا ماه جاری تیز ادامه یافته و سبب کاهش قیمت‌ها و میزان معاملات شده است.

کاهش ۱۰تا ۱۵درصدی قیمت مسکن
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، در یک ماه گذشته بر تعداد فایل های فروش افزوده شده و در مقابل خریداران تحت تاثیر انتظارات کاهش بیشتر قیمت ها، ترجیح داده اند،‌بیشتر صبر کنند.

  این در حالی است که بازار مسکن از ابتدای آذر تحت تاثیر تعطیلی اصناف قرار گرفته و عملا معاملات در بنگاه های املاک انجام نمی شود و آگهی ها به دنیای مجازی کوچ کرده است.

  در روزهای گذشته بر میزان آگهی های فروش املاک افزوده شده هرچند در صورت به نتیجه رسیدن، رسمیت قراردادها به پس از اتمام تطعیلات موکول شده است. رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت معاملات در 9ماهه امسال اظهار کرد: از تاریخ اول فروردین 99 تا 4 آذرماه جاری تعداد کل قراردادهای تهران 227 هزار و 598 مورد بوده که تعداد 86 هزار و 607 مبایعه نامه و 139 هزار و 898 مورد را اجاره نامه تشکیل داده است.

  مصطفی قلی خسروی گفت: شاهد کاهش 34 درصدی تعداد کل قراردادها نسبت به سال گذشته هستیم و باید گفت 60 درصد از تعداد مبایعه نامه و 23 درصد از اجاره نامه ها کاسته شده است.

  وی تصریح کرد: در مورد کاهش تعداد اجاره نامه ها باید گفت؛ به دلیل شیوع کرونا خوشبختانه تعدادی از صاحبخانه ها و مالکان قراردادها را تمدید کردند.

  کاهش 10 تا 15درصدی قیمت مسکن
  وی درباره کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن توضیح داد: حدود 10 تا 15درصد قیمت ها کاهش یافته در حالی که انتظار ما این است که میزان کاهش نرخ ها بیشتر شود.

  نمی توانم به مردم توصیه کنم که برای خرید اقدام کنند یا خیر زیرا مردم جلوتر از مسوولان حرکت می کنند و خودشان شرایط را تشخیص می دهند.

  وی تاکید کرد: تا زمان بر سرکار آمدن رییس جمهور جدید آمریکا و همچنین برگزاری انتخابات شاهد کاهش تدریجی قیمت ها در بازار مسکن خواهیم بود.

  افزایش ساخت و ساز زیر سایه خرید و فروش کلنگی ها
  رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره رونق بازار املاک کلنگی گفت: امیدوارم این اتفاق بیافتد زیرا اگر متقاضی خرید املاک کلنگی بیشتر شده باشد، خبری خوشحال کننده است.

  قلی خسروی افزود: افزایش عرضه املاک کلنگی در سامانه املاک نشان دهنده این است که رونق بازار در آینده بهتر خواهد شد.

  وی توضیح داد: در این‌صورت می توان انتظار داشت که ساخت و سازها افزایش یابد.

  معاملات نمی تواند به صورت مجازی انجام شود
  رییس اتحادیه املاک درباره رونق معاملات مسکن در دنیای مجازی تاکید کرد: اصلا این‌گونه نیست و نمی توان گفت که معاملات در دنیای مجازی رونق یافته است. معامله ملک نمی تواند بدون واسطه و به صورت مجازی انجام شود.

  وی درباره چگونگی بستن قرارداد در زمان تعطیل بودن اصناف و نحوه نظارت توضیح داد: حتما باید واسطه مبایعه نامه را امضا کرده و کد رهگیری صادر کند. با توجه به تعطیلی اصناف، همکاران ما سعی می کنند معاملات را به پس از اتمام تعطیلات موکول کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو