مدیران خودروعصر اعتبار

مهرآبادی قول داد

بیست ماه تا تکمیل مسکن ملی تهرانسر

عصر ساختمان- مسئولان وزارت راه و شهرسازی در حالی قول داده اند که پروژه مسکن ملی تهرانسر ۲۷ ماهه و در شهریور ۱۴۰۱ تحویل شود که اولا ۱۱۰۰ واحد از این طرح هنوز شروع نشده و دوما شهریور دو سال آینده این پروژه دقیقا ۳۶ ماهه می شود؛ نه ۲۷ ماهه.

بیست ماه تا تکمیل مسکن ملی تهرانسر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ـ که به تازگی در این سمت منصوب شده قول داده تا پروژه مسکن ملی تهرانسر به جای 36 ماه 27 ماهه تحویل داده شود. این در حالی است که با گذشت 16 ماه از آغاز کلنگ زنی این طرح 2000 واحدی 1100 واحد آن هنوز شروع نشده است.

  ­

  احمد اصغری مهرآبادی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ـ در بازدیدی که اخیرا از طرح اقدام ملی تهرانسر داشته اعلام کرده طبق قرارداد مقرر شده بود این طرح 36 ماهه به اتمام برسد اما با تلاش ها و پیگیری های انجام شده و افزایش شیفت ها مقرر شده که این پروژه 27 ماهه به بهره برداری برسد. او از تمامی مدیران استانی و ستاد خواست با پیگیری مستقیم بتوانند مسائل را حل کنند تا بتوانیم قولی که به مردم داده ایم را عملی کنیم و هر 4 بلوک تا پایان شهریور 1401 به بهره برداری برسد.

  طرح اقدام ملی مسکن شهریورماه سال  1398 با حضور رییس جمهور به طور رسمی از تهرانسر کلنگ زنی شد. با توجه به زمان آغاز پروژه مسکن ملی تهرانسر در شهریورماه 1398 پایان شهریور 1401 پروژه دقیقا 36 ماهه می شود؛ نه 27 ماهه. طرح مسکن ملی تهرانسر به طور رسمی از شهریورماه 1398 کلنگ زنی شده و هم اکنون 16 ماه از آغاز آن می گذرد. حالا اگر پروژه به دلایلی همچون نداشتن پروانه، دیرتر از زمان کلنگ زنی رسمی شروع شده است نمی توان زمان آغاز و پایان را بر اساس دلخواه تعیین و اعلام کرد.

  در بعضی بلوکهای پروژه 2000 واحدی تهرانسر سقف طبقه سوم هم زده شده است. البته تا کنون حدود 900 واحد از این پروژه آغاز شده و بقیه آن در مراحل فراخوان قرار دارد. با وجود آنکه مدتی است بنا به ادعای مسئولان، پروژه سه شیفته شده اتمام این طرح در شهریور 1401 جای سوال دارد. البته محبت خواه ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ـ چند روز قبل گفت که به زودی از خبرنگاران دعوت می کند تا پروژه تهرانسر را از نزدیک ببینند و در جریان جزئیات قرار گیرند.

  درخصوص نحوه واگذاری واحدها به متقاضیان نیز رضا نگهبان ـ مدیرکل سابق  راه و شهرسازی تهران ـ که اوایل سال جاری به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت اواسط  اسفندماه سال 1398 گفته بود: «برخی واحدهایی که از پروژه های مشارکتی تهرانسر سهم دولت می‌شود (براساس قراردادها) بعد از 50 درصد پیشرفت ساختمانی در بازار عرضه می‌کنیم و قیمت و نحوه عرضه نیز در همان زمان مشخص خواهد شد».

  با همه این اوصاف پروژه تهرانسر در مقایسه با طرحهای دیگر از جمله مسکن مهر که مهرآبادی مسئولیت نظارت بر اجرای آن را بر عهده داشت و قرار بود 18 ماهه تحویل داده شود اما هنوز کاملا به اتمام نرسیده از وضعیت مناسب تری برخوردار است. با این وجود بعید به نظر می رسد ربان پروژه تهرانسر در شهریورماه 1401 قیچی شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی