مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

۵۰۰ هزار واحد مسکن ملی در دست اقدام است

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور فعال است یا مردم اراضی را تحویل گرفته و خودشان می‌سازند.

۵۰۰ هزار واحد مسکن ملی در دست اقدام است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز سه‌شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پنج هزار و 980 واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی که در شهر بیرجند برگزار شد، افزود: در بخش مسکن که وظیفه قانونی ما است و بنابر تاکید مقام معظم رهبری و تاکید مکرر ریاست جمهوری، پتانسیل مردمی و جریانی که توسط تشکل‌ها شکل گرفته است را شاهد هستیم.

  وی گفت: در استان خراسان جنوبی امروز عملیات اجرایی پنج هزار و 980 واحد آغاز شد.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مسکن مهر باقیمانده و اینکه هزینه‌های بسیار سنگینی داشت افزود: 480 هزار واحد مسکن مهر بلاتکلیف داشتیم و وقتی وارد وزارتخانه شدیم که 39 هزار واحد هنوز تکمیل نشده بود و در چند ماه آینده جشن اختتامیه مسکن مهر را برگزار خواهیم کرد.

  وی اظهار داشت: مسکن ملی نیز در ماه‌های اخیر چند هزار واحد تحویل شد و مابقی در ماه‌های آینده آغاز خواهد شد.

  اسلامی گفت: اساس تفکر ما این است که تا جای ممکن زمین را در اختیار مردم قرار دهیم و با توجه به استطاعت مالی خانه بسازند چون وقتی خارج از استطاعت مردم خانه بسازیم با آسیب مواجه می‌شویم.

  وی تصریح کرد: جایی که زمین محدود است چاره‌ای نداریم مجتمع سازی کنیم یعنی نقطه تعادل این است در شهرهای کوچک و متوسط که زمین وجود دارد، اراضی را در اختیار دو یا سه نفر قرار دهیم.

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دشمنان ما بدانند که ملت ایران راه عزت و سربلندی خود را با همه هزینه‌هایی که برای آنها داشته به شایستگی شناخته و درک کرده است و استوار در این راه حرکت می‌کند.

  وی گفت: همه نقشه‌های دشمنان که آخرین آن جنگ اقتصادی است و قبل از جنگ اقتصادی این بود که خاورمیانه بزرگ را تشکیل دهند یعنی از مرزهای اسرائیل تا این طرف خاورمیانه را به کشورهای کوچک تجزیه و با درگیری‌های دائمی که به صورت مساله‌های مصنوعی خلق کرده و عناصر خود را در این کشورها حاکم کنند، با این کشورهای کوچک و متعدد بتوانند حکمروایی و چپاول‌گری و پیشبرد اهداف استکباری را در منطقه انجام دهند.

  اسلامی افزود: ظهور داعش یک خروجی از نارضایتی اجتماعی در کشورها نبود، مزدورانی را آموزش دادند تجهیز و مدیریت و اعمال فرماندهی کردند تا بتوانند کشورهای را در اختیار بگیرند و به اهداف خود برسند.

  وی گفت: خدا را شاکریم برای داشتن رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی که با شناخت خیلی فوری از همه نقش‌هایی که دشمنان برای آینده ترسیم می‌کنند، نقشه‌ها را در نطفه خفه کردند و از شهدا یاد گرفتیم به ویژه سردار سلیمانی با نقش برجسته خود و جان‌فشانی که رزمندگان جبهه مقاومت و شهدای مدافع حرم داشتند، این نقشه‌ها را نقش بر آب کردند که هی چوقت تصور نمی‌کردند بعد از 12 سال که این نقشه را با ممارست دنبال می‌کنند، روزی شکست بخورند و ایران مستحکم‌تر و پرقدرتمندتر از همیشه باشد.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال سوم شروع جنگ اقتصادی سعی کردند از طریق مجازات مردم، کشور ما را تصاحب کنند و هرگونه تعامل مالی یا خرید و فروش اعم از کالا و کالاهای حساس و غذا و دارو را تحریم کردند و هدف داشتند ارزش پول ملی ما را صفر کنند و با ناراضایتی در مردم بتوانند جمهوری اسلامی را ساقط کنند.

  وی افزود: تمام این تفکرات مدیریتی که پایه‌گذاری کردند، نقش برآب شد و این گروه در کاخ سفید با اذنابشان شسکت خوردند و این نتیجه مقاومت و درک آگاهانه مردم است؛ اگرچه شرایط سختی برای مردم بود.

  اسلامی اظهار داشت: با وجود این شرایط سخت برای مردم ما و شیوع کرونا، اما می‌بینیم شاخص‌های اقتصادی کشور همه رو به رشد بوده و مسیر منفی را طی نکرده است.

  وی گفت: به طور مثال در سال جاری میزان باری که جابه‌جا می‌شد هفتگی حداقل 12 میلیون تن بار بود که نسبت به سال گذشته رشد حدود 10 درصدی را داشته و اسناد آن موجود است که نشان می‌دهد اقتصاد کشور و جریان صادرات زنده است و تحرک دارد.

  وزیر راه و شهرسازی افزود: علیرغم اینکه مرزها را مسدود کردند بیشتر از سال گذشته کالای اساسی در بنادر داریم که نتیجه تلاش مسوولان و دست‌اندرکاران است.

  وی گفت: امید است شرایط اقتصادی کشور به‌گونه ای باشد که آسیب‌هایی که به مردم وارد شده کاهش یابد و مردم شرایط بسیار آرام‌تری را تجریه کنند.

  اسلامی در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران هم گفت: در طرح اقدام ملی مسکن در مرحله اول بیش از 2 میلیون و 100 هزار نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 550 هزار نفر واجد شرایط شدند.

  وی افزود: به غیر از 95 هزار نفری که اخیرا در این طرح و در 183 شهر کشور ثبت‌نام کردند، اراضی مربوط به 460 هزار نفر متقاضی تعیین و مشخص شده است.

  وی با بیان اینکه 130 هزار قطعه زمین در اختیار متقاضیان قرار گرفته است اظهار داشت: همچنین 260 هزار قطعه پروژه تعریف شده است که مردم عضو پروژه‌ها می‌شوند.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: افرادی که تایید و پیامک به آنها ارسال شده است در بانک افتتاح حساب کرده و به حساب خود پول واریز کرده‌اند.

  وی عنوان کرد: متقاضیان هرچه سریع‌تر پول را واریز کنند و به این پروژه متصل می‌شوند که تاکنون حدود 150 هزار متقاضی وجه مربوطه را واریز کرده‌اند.

  اسلامی گفت: همچنین حدود 33 هزار واحد مسکونی به صورت مشارکتی با دستگاه‌های اجرایی در کشور آغاز شده است.

  وی افزود: امروز عملیات اجرایی پنج هزار و 980 واحد مسکونی در خراسان جنوبی آغاز شد که به نمایندگی پروژه 720 واحدی مربوط به شرکت تعاونی ارتش جمهوری اسلامی در بیرجند کلنگ‌زنی شد.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: با آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در استان، متقاضیانی که در این مرحله تاکنون ثبت‌نام کرده باشد بدون زمین نخواهند بود و همه آنها تعیین تکلیف می‌شوند.

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هم گفت: این استان دارای 214 هزار واحد مسکونی است که تراکم خانوار در واحد مسکونی چهار درصد است.

  وحید داعی افزود: برنامه ابتدایی طرح اقدام ملی مسکن 2 هزار و 450 واحد بود که این سقف برداشته شد و اکنون 12 هزار و 227 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

  وی بیان کرد: از این تعداد پنج هزار و 124 نفر حائز شرایط شدند همچنین چهار هزار و 958 نفر افتتاح حساب کرده و چهار هزار و 911 نفر وجه 40 میلیون تومان را پرداخت کرده‌اند.

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: تاکنون به 9 هزار و 335 نفر زمین واگذار شده که ظرفیت مازاد در قالب تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی است.

  وی افزود: برای هفت هزار و 309 واحد مسکونی پروژه تعریف شده که 90 هکتار زمین خالص مسکونی و 331 غیرمسکونی بوده است.

  وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه راهسازی و مسکن در خراسان جنوبی، دوشنبه شب وارد خراسان جنوبی شد و در شهرستان طبس به طور همزمان 90 کیلومتر پروژه بزرگراهی (ساخت باند دوم) راه‌های این استان با حضور وی افتتاح شد.

  محمد اسلامی در دومین روز سفرش به  این استان امروز (سه‌شنبه) از پایانه مرزی ماهیرود بازدید و عملیات اجرایی 54 کیلومتر از باند دوم راه‌های استان را آغاز  کرد.

  همچنین با حضور وی بهره‌برداری همزمان 35 کیلومتر راه روستایی در خراسان جنوبی آغاز شد.

  بازدید از قطعه 16 راه آهن بیرجند - یونسی و افتتاح ساختمان پاویون فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند از دیگر برنامه‌های سفر 2 روزه وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی