مدیران خودروعصر اعتبار

اتمام احداث واحدهای زلزله زده مددجویان تاپایان سال

عصر ساختمان- مدیرکل مسکن کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه تمامی واحدهای آسیب دیده مددجویان در زلزله کرمانشاه در نهایت تا پایان سال احداث می شود، گفت: ۲۵۰۰ واحد روزهای اول هفته واگذار می شود.

اتمام احداث واحدهای زلزله زده مددجویان تاپایان سال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، ابراهیم بازیان در مورد اقداماتی که این نهاد در زلزله کرمانشاه برای مددجویان انجام داده، گفت: پس از حادثه زلزله کرمانشاه 10 هزار واحد مسکونی مددجویان از 10 الی 100 درصد آسیب دیده اند.

  وی افزود: به طوری که 4500 واحد مسکونی 10 درصد آسیب دیده بودند که با تعمیرات جزئی و کمک های بلاعوض دولت مشکل آنها حل شد.

  مدیرکل مسکن کمیته امداد تصریح کرد: همچنین حدود 5 هزار و 500 واحد دچار آسیب حاد شده اند که 4 هزار و 700 واحد روستایی و 800 واحد نیز شهری بوده اند که برخی از آنها در مرحله اول زلزله تخریب شده اند و تعدادی دیگر نیز که عمدتا روستایی بودند باید مجددا تخریب و بازسازی می شدند.

  وی با اشاره به اینکه از 4 هزار و 700 واحد روستایی، 2 هزار و 700 واحد تخریب نوع اول بود که بازسازی آنها شروع شده است، گفت: مابقی 2 هزار واحد نیز تخریب نوع دو بودند که باید از ابتدا تخریب و ساخته می شدند.

  بازیان گفت: در خردادماه 500 واحد از 4 هزار و 700 واحد در مرحله اول مورد بهره برداری قرار گرفته است و 2 هزار و 500 واحد نیز شنبه هفته آینده که نزدیک سالگرد زلزله کرمانشاه است به بهره برداری می رسد.

  به گفته وی، در مجموع حدود 3 هزار واحد به مددجویان تحویل داده می شود و مابقی واحدها نیز تا پایان سال به اتمام می رسد.

  بازیان با اشاره به اینکه عملیات احداث واحدهای روستایی عمدتا به پایان رسیده است، گفت: برخی از واحدهای شهری نیز به دلیل مشکلاتی که مربوط به شهرداری هاست، کمی به تعویق افتاده که آن نیز حل می شود.

  مدیرکل مسکن کمیته امداد تصریح کرد: با افتتاح واحدهای مسکونی در روز شنبه مشکل مسکن مددجویان کرمانشاه حل می شود.

  وی گفت: مسکنی که برای زلزله زدگان کرمانشاه ساخته شده از لحاظ استانداردها مقاوم است.

  بازیان در مورد اعتبار هزینه شده برای مسکن مددجویان گفت: با استفاده از کمک های بلاعوض دولت و تسهیلات بانکی، ما نیز برای هر واحد روستایی 12 میلیون و واحد شهری 15 میلیون تومان کمک بلاعوض ارائه کرده ایم.

  مدیرکل مسکن کمیته امداد افزود: چنانچه از لحاظ تجهیزات و وسایل خانه نیز، مددجویان دچار مشکل باشند با کمک خیرین و مردم و همچنین کمیته امداد این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

  به گفته وی، شهرهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، قصر شیرین و اسلام آباد از جمله شهرهای استان بودند که مسکن مددجویان در آنجا احداث شده است.

  مدیرکل مسکن کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه 400 میلیارد تومان در مجموع برای احداث و تعمیرات حدود 10 هزار واحد مسکونی هزینه شده است، گفت: البته کمیته امداد و دولت قصد دارند با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی تبصره ای را برای کمک های بلاعوض ارائه کنند که پس از مشخص شدن مبلغ آن اعلام خواهد شد.

  وی گفت: از 320 میلیارد تومان که مربوط به تسهیلات بانکی کمک بلاعوض کمیته امداد و دولت است 220 میلیارد مربوط به تسهیلات بانکی در قالب وام کم بهره ارائه شده است و 36 میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت و 66 میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض کمیته امداد به مددجویان است.

  وی با اشاره به 80 میلیارد تومان نیز آورده خود مردم بوده است، گفت: برخی از واحدها که زیربنای آنها بیش از 60 متر بوده و خود مددجویان خواسته اند که افزایش پیدا کند علاوه بر کمک های دولت و امداد ، هزینه کرده اند.

  وی گفت: دولت به ازای هر واحد مسکونی روستایی 30 میلیون تومان وام و 5 میلیون کمک بلاعوض کرده است و برای واحدهای شهری نیز 40 میلیون تومان وام  و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض صورت گرفته همچنین برای تعمیرات خانه های شهری و روستایی 12 میلیون تومان وام و 2 میلیون کمک بلاعوض انجام شده است.

  بازیان گفت: کمیته امداد تجهیز فرش  و موکت واحدهای مسکونی و لوازم خانه را نیز در صورت نیاز انجام داده است.

  مدیرکل مسکن کمیته امداد امام خمینی(ره) از کمک های بنیاد مسکن، بانکهای عامل و خیرین تشکر کرده و گفت: موسسات خیریه، افراد خیر و مشارکت استانها برای  تعمیر و احداث واحدهای مسکونی ما را حمایت و کمک کرده اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی