مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

روند فروش املاک و اموال مآزاد بانک ها کُند است

عصر ساختمان- نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:کمیسیون اقتصادی موضوع فروش املاک و اموال مآزاد بانک ها را پیگیری می کند و در این راستا باید گزارش عملکرد بانک ها ارائه شود.

روند فروش املاک و اموال مآزاد بانک ها کُند است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت ، عین الله شریف پور  درباره عملکرد بانک ها در فروش اموال و املاک مازاد گفت: فروش املاک و اموال مآزاد بانک ها در سال های اخیر مطلوب نبوده و در این رابطه عملکرد قابل دفاعی وجود ندارد.

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تداوم بنگاهداری بانک ها   باعث رسوب دارایی های جاری سیستم بانکی شده و این موضوع در کُندی جریان نقدینگی کشور تاثیرگذار بوده است.

  نماینده مردم ماکو، چالدارن، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بانک ها باید دارایی های خود را تبدیل به منابع برای رونق تولید کنند و در راستای توسعه اقتصاد باید نیاز بخش تولید به منابع مالی را رفع کنند.

  شریف پور در ادامه گفت و گوی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:اگر اولویت کشور اشتغالزایی است باید مشکلات بخش تولید رفع شود و یکی از راهکارهای رفع مشکل حمایت بانک ها از تولیدکنندگان است.

  بانک ها علاقه جدی برای خروج از بنگاهداری ندارند
  پول

  وی ادامه داد:براساس رصد و ارزیابی که ازعملکردها بانک ها صورت گرفته است، احساس می شود بانک ها علاقه جدی برای خروج از بنگاهداری ندارند.

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:کمیسیون اقتصادی مجلس موضوع فروش املاک و اموال مآزاد بانک ها را پیگیری می کند و در این راستا باید گزارش عملکرد بانک ها در انجام این مهم ارائه شود./

  پورسعیدخلیلی