مدیران خودروعصر اعتبار

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری اعلام کرد

ارائه تسهیلات ٦ هزار میلیارد تومانی بازآفرینی شهری در سال جاری

عصر ساختمان- مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: تسهیلات بازآفرینی شهری ٦ هزار میلیارد تومان است و این مبلغ برای بخش‌های مختلف شهرسازی اختصاص یافت.

ارائه تسهیلات ٦ هزار میلیارد تومانی بازآفرینی شهری در سال جاری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از میزان، هوشنگ عشایری در نشست خبری حاشیه نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی اظهار کرد: لازمه آنچه که در برنامه بازافرینی شهری ایران به عنوان یک رویکرد معرفی شده بود تحت عنوان یک هدف عمومی ارکان اصلی این در نمایشگاهی بررسی و هماهنگ می‌شود.

  وی در ادامه افزود: هر ٥ رکن اصلی بازآفرینی شهری در این نمایشگاه حضور دارند و در بخش‌های مختلفی بررسی و آن را بیان کردیم زمینه اجرایی کردن ان در حال آماده سازی است.

  مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری یادآور شد: در حوزه بارآفرینی شهری سیاست‌های وزیر در این حوزه تشریح شده تا در این زمینه بتوان عملکرد مناسبی را ارائه کرد.

  عشایری توضیح داد: مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: تسهیلات بازآفرینی شهری ٦ هزار میلیارد تومان است و این مبلغ برای بخش‌های مختلف شهرسازی اختصاص یافت.

  وی اظهار کرد: برای کلان شهر‌ها وام ٥۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ٩ درصد و برای شهر‌های کوچک وام ٤۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ٩ درصد است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بافت‌های فرسوده نیز زمینه خانه دار شدن مردم با توجه به وام صندوق پس انداز یکم و سود ٦ درصد این وام به عنوان پشتوانه خرید مسکن وجود دارد ولی متاسفانه در حال حاضر مشتری برای این بافت‌ها وجود ندارد.

  عشایری تصریح کرد: اراضی دولتی صرفا وزارت راه و شهرداوی و ٨ شهر دیگر توانستند اراضی خود را ارایه دهند از جانب دستگاه‌های دولتی به جهت شرایط املاکی صورت گیرد از این ٧۰ هزار واحد اراضی با توجه به تاکید رییس جمهور در محلات هدف و غیر هدف اراضی دستگاه‌ها در بافت‌های بازافرینی شهری قرار گیرند.

  وی خاطر نشان کرد: پروژه‌های متوقف ٣، مورد است که به جهت تغییر قیمت‌ها رخ داده و طبق مصوبه دولت ابلاغ شده و در حال مذاکره برای فسخ یا تعدیل پیمانکاران هستیم یکی از این پروژه‌ها در تهران و دیگری در بجنورد است که شرایط آن‌ها در اسرع وقت رسیدگی می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو