مدیران خودروعصر اعتبار

آغاز اجرای طرح کارت اعتباری مصالح تا پایان امسال

وام ۷۵ میلیون تومانی برای هر واحد مسکونی در پروژه جدید دولت

عصر ساختمان- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تا پایان امسال اولین ارایه کار از طریق کارت‌های اعتباری مصالح ساختمانی را خواهیم داشت، گفت: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است که در این پروژه سهم هر واحد از تسهیلات ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید به تایید سازمان برنامه برسد.

وام ۷۵ میلیون تومانی برای هر واحد مسکونی در پروژه جدید دولت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، جواد حق شناس درباره آخرین وضعیت تامین اعتبارات برای پروژه ساخت 100 هزار واحد مسکونی، اظهار داشت: سهمیه هر استان و شهرستان‌ها از این پروژه مشخص شده است اما شورای هر استان هم باید درباره میزان سهمیه شهرستان‌ها نظرات خود را ارایه دهند.

  وی افزود: این طرح تنها مختص به مناطق محروم نیست و بسیاری از استان‌ها از این پروژه سهم دارند. بر اساس شاخص‌های تعیین شده سهم هر استان از 100 هزار واحد مسکونی را مشخص کرده‌ایم.  

  معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه هنوز تسهیلات این پروژه مشخص نشده است، گفت: تعیین میزان تسهیلات و تامین اعتبارات در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و مذاکرات با این سازمان برای تعیین ارقام مورد نیاز در حال انجام است.

  حق شناس تاکید کرد: خواسته و پیشنهاد بنیاد مسکن به سازمان برنامه و بودجه اعطای تسهیلات 75 میلیون تومانی به ازای هر واحد مسکونی است که در مجموع اعتبارات مورد نیاز برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی 7 هزار و 500 میلیارد تومان براورد شده است.

  وی ادامه داد: این اعتبارات ظرف دو سال باید تامین و تخصیص داده شود.      

  معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین درباره طرح کارت اعتباری مصالح ساختمانی و زمان اجرای این طرح گفت: همکاری با بانک مسکن برای تنظیم قراردادهای مورد نظر در اجرای طرح کارت اعتباری مصالح ساختمانی در جریان است و تا پایان امسال اولین ارایه کار از طریق کارت‌های اعتباری مصالح ساختمانی را خواهیم داشت و قراردادها منعقد می‌شوند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی