مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس کمیسیون عمران مجلس :

امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان از پروژه‌های عمرانی اجرا می شود

کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور

عصر ساختمان- رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان را می‌توانیم امسال به مرحله اجرایی برسانیم.

امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان از پروژه‌های عمرانی اجرا می شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس  با بیان اینکه دولت باید در حوزه سیاست‌گذاری و ارائه تسهیلات ارزان قیمت متناسب با اقشار ضعیف و متوسط جامعه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهد گفت: دولت تا به امروز برای بازار مسکن و بهبود وضعیت آن اقدام کارآمدی انجام نداده است و ما در تلاش هستیم که بتوانیم با ارائه طرح‌های مالیاتی وضعیت این بازار را بهبود ببخشیم.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ساخت 400 هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید طی دو سال نمی‌تواند نقش چندانی در رونق مسکن داشته باشد گفت: ساخت سالانه 200 هزار واحد مسکونی آن هم در شهر‌های جدید بسیار کم است و دولت باید برای بهبود وضعیت بازار بخش خصوصی را پای کار بیاورد.

  بیشتر بخوانید:تخفیف کارت اعتباری مصالح ساختمانی به مردم و سازندگان مسکن/ حذف سهم زمین از قیمت تمام شده مسکن

  رضایی توضیح داد: هم اکنون با کمبود 4 میلیون واحد مسکونی در کشور مواجه هستیم که تأمین این میزان واحد مسکونی تنها با همکاری بخش خصوصی امکان پذیر است و در این بین باید دولت از ظرفیت آن‌ها استفاده کند.

  وی با بیان اینکه اعتمادسازی سرمایه‌گذاران و حمایت از بخش خصوصی میزان تولید در این حوزه را افزایش می دهد، گفت: باید در پروژه‌ها برای سرمایه‌گذاران جذابیت‌های لازم را فراهم  و با اصلاح توزیع مصالح ساختمانی بتوانیم آن‌ها را به این بخش هدایت کنیم.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: بخش مسکن یک سوم از اقتصاد کشور را شامل می‌شود و اگر رونقی در این بخش ایجاد شود باعث می‌شود که کل اقتصاد کشور بهبود یابد.

  رضایی با بیان اینکه باید در تمامی حوزه‌های عمرانی و اقتصادی کشور بخش خصوصی را وارد کنیم گفت: 600 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در کشور وجود دارد که امسال حداکثر 40 هزار میلیارد تومان از آن‌ را به مرحله اجرایی خواهیم رساند.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی