مدیران خودروعصر اعتبار

ویرانی‌های شدید دوریان در باهاما

عصر ساختمان- سرپرست سازمان توسعه بین‌المللی آمریکا (یواس‌ای‌آی‌دی) شدت ویرانی‌های ناشی از طوفان دوریان در باهاما را با خسارات ناشی از بمب اتمی مقایسه کرده است.

ویرانی‌های شدید دوریان در باهاما
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، "مارک گرین" گفت طی پروازی در ناحیه فوق، خسارات ناشی از طوفان در "گرند باهاما" و "جزایر آباکو" را مشاهده کرده است.

  دوریان یکشنبه گذشته درحالی که یک طوفان درجه پنج (قویترین حالت) بود با بادهایی به سرعت 300 کیلومتر در ساعت باهاما را در هم کوبید.

  تاکنون مرگ 43 نفر در این کشور تایید شده با این حال انتظار افزایش این آمار می‌رود.

  هوبرت مینیس، نخست وزیر باهاما آمار کشته‌ها را "فاجعه بار و ویرانگر" توصیف کرده است.

  بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، گرین می‌گوید: ماهیت متمرکز ویرانی مرا تکان داد. بخش هایی از آباکو و باهاما هست که در آنها خرابی‌های زیادی دیده نمی شود، اما بخش ها و محلاتی هست که ویران شده، طوری که انگار روی آنها بمب اتمی انداخته اند.

   

  "یواس‌ای‌آی‌دی" می گوید درحال همکاری با دولت باهاما برای ارائه سرپناه، مراقبت های پزشکی، مواد غذایی و آب است.

  هزاران نفر از اهالی جزایر آباکو سعی دارند خود را به ناسائو پایتخت باهاما برسانند. شماری هواپیمای مسافربری، کشتی‌های تفریحی و قایق‌ها و کشتی‌های دولتی برای انتقال آنها به ناسائو و همچنین ایالت فلوریدای آمریکا پهلو گرفته‌اند.

  تاکنون حدود 3500 نفر به ناسائو منتقل شده‌اند. همچنین روز شنبه یک کشتی بزرگ تفریحی (کروز) 1400 نفر را به ریویرا بیچ در فلوریدا برد.

  به گفته برنامه غذای جهانی سازمان ملل، حدود 70 هزار نفر نیازمند مواد غذایی و سرپناه هستند. این جزایر حدود 400 هزار نفر جمعیت دارد.

  در شهر بندری "مارش هاربر" در آباکو 90 درصد زیرساخت ها خسارت دیده یا از بین رفته است.

  نخست وزیر باهاما گفت که تدارکات غذایی و آب کافی وجود دارد. با این حال بعضی از مردم در آباکو خشمگین هستند که دولت به اندازه کافی به آنها کمک نکرده است.

  هم اکنون گارد ساحلی آمریکا و نیروی دریایی این کشور در حال انتقال تدارکات هستند.

  به گزارش بی‌بی‌سی، طوفان دوریان هم اکنون به یک چرخند (سیکلون) تبدیل شده و روز شنبه در استان "نوا اسکوشیا"ی کانادا باعث سقوط درختان و قطع گسترده برق شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو