مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر صمت خبر داد:

همت واحدهای تولیدی برای رفع نیازهای مناطق زلزله زده

عصر ساختمان- وزیر صنعت، معدن و تجارت از همت واحدهای تولیدی برای رفع نیازهای مناطق زلزله زده خبر داد.

همت واحدهای تولیدی برای رفع نیازهای مناطق زلزله زده
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، صبح امروز جمعه جلسه مدیریت بحران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص زلزله بخش ترک شهرستان میانه برگزار شد.

  رضا رحمانی در این جلسه گفت: به عنوان جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی پیگیر امور و مشکلات در زلزله بامداد امروز میانه خواهم بود.

  وی اظهار داشت: همه واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری آذربایجان شرقی با تمام توان خود برای رفع نیازهای مناطق زلزله زده همکاری می کنند.

  وی با تاکید بر اینکه آرامش در مناطق زلزله‌زده باید حفظ شود، افزود: همه امکانات باید بسیج شود و آرامش باید حفظ شود تا امدادگران کار خود را انجام دهند.

  رحمانی با بیان اینکه برنامه‌های سفر امروز خود را برای پیگیری امور در مناطق زلزله‌زده لغو کرده‌ام، گفت: امروز قرار بود در میز سوم نهضت ساخت داخل در حوزه خودرو و مس، کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و اختتامیه رینوتکس 2019 شرکت کنم که متاسفانه این حادثه اتفاق افتاد.

  زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر ساعت 2.17 دقیقه بامداد، حوالی شهر تَرک در شهرستان میانه را لرزاند.

  علاوه بر روستای ورنکش، روستاهای ورزقان، هلمسی، برزریق، اشتینار، قشلاق نیز دچار تخریب شده اند.

  سخنگوی شرکت گاز استان نیز گفت: گاز یک روستا به دلیل شدت تخریب و رعایت مسائل ایمنی هم اکنون قطع است و پس از رفع مشکل وصل خواهد شد.

  گفتنی است شدت این زلزله در ترک میانه به قدری بالا بود که در شهرهای مختلف آذربایجان شرقی و اردبیل و گیلان و زنجان نیز احساس شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی