مدیران خودروعصر اعتبار

متقاضیان طرح ملی مسکن به کدام سامانه مراجعه کنند + جزئیات استان‌ها

عصر ساختمان- ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن برای گروه‌های هدف و واجدین شرایط از طریق سامانه tem.mrud.ir از روز جاری آغاز می‌شود و افراد پس از ورود به این سامانه و مطالعه جزئیات و شرایط، باید کد ۱۰ رقمی رهگیری را با پرداخت ۱۲۵۰۰تومان دریافت و سپس ادامه مراحل ثبت نام را انجام دهند، البته هنوز زمان ثبت نام آغاز نشده است.

متقاضیان طرح ملی مسکن به کدام سامانه مراجعه کنند + جزئیات استان‌ها
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، ثبت نام طرح ملی مسکن با هدف خانه دار کردن اقشار کم درآمد از روز جاری در 10 استان شامل یستان و بلوچستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گلستان آغاز می‌شود.

  به علاوه ثبت‌نام اقدام ملی تولید مسکن، استان به استان انجام می‌شود و هر استانی که آماده‌تر باشد سریع‌تر ثبت‌نام انجام خواهد شد و هیچ محدودیتی برای شهر‌ها در صورت تامین زمین وجود ندارد، فقط در کلانشهر‌ها اولویت با شهر‌های جدید پیرامون کلانشهرهاست.

  این در حالی است که 180 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر‌های جدید، بافت فرسوده و سایر شهر‌ها آغاز شده، است، که از این تعداد واحد اقدام ملی تولید مسکن در مراحل مختلف ساخت و ساز شامل فوندانسیون، اسکلت، سقف سوم و چهارم و با درجات مختلف پیشرفت قرار دارد.

  ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن برای گروه‌های هدف و واجدین شرایط از طریق سامانه tem.mrud.ir از روز جاری آغاز می‌شود و افراد پس از ورود به این سامانه و مطالعه جزئیات و شرایط، باید کد 10 رقمی رهگیری را با پرداخت 12500 تومان دریافت و سپس ادامه مراحل ثبت نام را انجام دهند، البته هنوز زمان ثبت نام آغاز نشده است.

  البته طرح اقدام ملی تولید مسکن برای گروه‌های کم‌درآمدی به صورت واگذاری زمین به صورت اجاره 99 ساله و به صورت گروهی برای متقاضیان است که طرح ملی مسکن در شهر‌هایی مانند کرمان، سیرجان و زاهدان به این شیوه اجرا می‌شود.

  همچنین قیمت تمام شده دومین شیوه طراحی شده در اجرای طرح اقدام ملی مسکن است بدین معنا که در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن، زمین توسط وزارت راه و شهرسازی به نهاد‌هایی همچون ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان یا نهاد‌های دیگر به عنوان عامل چهارم واگذار می‌شود و آن نهاد‌ها بر اساس ثبت نامی که در سامانه انجام می‌دهند، سازندگان خوشنام را به کار گماشته و با قیمت تمام شده ساختمان را برای مردم می‌سازند.

  گفتنی است در شیوه مشارکتی نیز بیشترین سهم به سازنده تعلق می‌گیرد و در این بخش سهم دولت کمتر از 25 درصد است و این بخش، سهم ناچیزی را در تولید مسکن به خود تخصیص داده است که در این راستا اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن سبد‌های متعددی برای اقشار مختلف تعریف شده که با توجه به شرایط درآمدی و توان افراد مختلف متفاوت است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو