مدیران خودروعصر اعتبار

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد:

آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده

عصر ساختمان- معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده پرداخت.

آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، حامد سجادی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمربا اشاره به آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی و برخی استان‌های همجوار، گفت: در پی زلزله 5.9 ریشتری بامداد 17 آبان ماه مرکز کنترل عملیات امداد و نجات در استان‌های زلزله زده حاضر شده است.

  وی ادامه داد: بلافاصله پس از زلزله 24 تیم عملیاتی به 11 شهرستان استان آذربایجان شرقی به عنوان نزدیک‌ترین مناطق به کانون زلزله اعزام شده و عملیات امداد و نجات از سر گرفته شد.

  سجادی با تاکید بر اینکه اکنون بیش از 50 تیم عملیاتی در منطقه فعال است، تصریج کرد: در حال حاضر ارزیابی اولیه بیش از 150 روستا صورت گرفته که اکنون پس از پایش‌های نهایی مشخص شده که 7 روستا نیز به توجه و رسیدگی‌های بیشتر دارد.

  وی با بیان اینکه روستای ورنکش با فوت 5 نفر از اهالی آن بیشترین آسیب را از زلزله اخیر دیده است، گفت: خوشبختانه رضایت نسبی مطلوبی از ارایه خدمات به زلزله زدگان حاصل شده است.

  سجادی با تاکید بر اینکه تا شب گذشته ارایه چادر و سایر ملزومات مورد نیاز به زلزله زدگان صورت گرفته است، افزود: تاکنون در حدود 150 پس لرزه داشته ایم که این خود باعث ایجاد اضطراب در مردم و عدم مراجعه به منازل خود با وجود آسیب جزیی به واحد مسکونی آن‌ها شده از این رو ارایه چادر به اکثر مردم صورت گرفته است.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در روستای ورنکش 289 خانوار از 360 خانوار موجود در روستا در چادر اسکان دارند، گفت: بازدید از خانوار‌های ساکن در منازل و همچنین چادر‌ها به صورت مستمر ادامه دارد.

  وی ادامه داد: باید بخش‌های مختلف اجرایی با ورود به موقع در بحث اسکان موقت و پس از آن در بحث بازسازی منطقه فعال شوند.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه شب‌ها در مناطق زلزله زده هوا بسیار سرد است، افزود: باید با توجه به سرد شدن هوا شرایط اسکان زلزله زدگان در چادر هر چه زودتر فراهم شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو