مدیران خودروعصر اعتبار

سازمان راهداری:

بازگشایی۳۰۰ راه روستایی در سیستان و بلوچستان پس از فروکش سیلاب

عصر ساختمان- سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن اعلام خبر بازگشایی ۴۰۰ راه ارتباطی روستایی اعلام کرد: امکان بازگشایی۳۰۰ جاده دیگر تا زمان فروکش کردن سیلاب نیست.

بازگشایی۳۰۰ راه روستایی در سیستان و بلوچستان پس از فروکش سیلاب
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای «حیدر مطاعی» گفته است: بخش زیادی از جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی تا کنون بازگشایی شده‌اند، اما در برخی از جاده‌های اصلی تا زمانی که سیلاب فروکش نکند، نمی توان عملیات بازگشایی را انجام داد .

  وی افزود: شهرهای ایرانشهر، قصرقند و چابهار، بیشترین حجم سیلاب را داشته‌اند و به تبع آن راههای مواصلاتی در این شهرها بیشتر آسیب دیده است به گونه‌ای که برای بازگشایی 300 راه روستایی به دلیل اینکه کل مسیر زیر آب رفته، اکنون نمی‌توان عملیات راهسازی انجام داد .

  به گفته مطاعی 400 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان هستند.

  معاون راهداری این سازمان با اشاره به انتقال تمام امکانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی، دولتی و پیمانکاری به مناطق سیل زده افزود :عملیات امداد رسانی از 19 دیماه آغاز شد، در حالی که  ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده‌ها فروکش کند تا بتوان میزان خسارت وارده را برآورد کرد.

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای افزود:اکنون در جاده‌هایی که آبگرفتگی‌ها به شکل نقطه‌ای است، عملیات بازگشایی راه در حال انجام است، اما در بسیاری از محورها، آبگرفتگی کلی است و با توجه به اینکه سرعت انتقال آب کند پیش می رود، پس از فروکش کردن سیلاب با حداکثر سرعت بازسازی محورها آغاز خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: بررسی ها نشان می دهد در عرض دو یا سه ساعت، معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان انجام شد که 250 میلیمتر بارندگی ثبت شد، این در حالی است که پس از هشدار سازمان هواشناسی، بلافاصله امدادرسانی آغاز شد و آماده باش کامل وجود داشت.

  مطاعی افزود: منطقه سیل زده دشت است و رودخانه‌های سیلابی وجود ندارد تا بتوان آبهای سطحی را جمع آوری کرد، ناگزیر برای فروکش کردن سیلاب باید منتظر ماند؛ اما بسیاری از جاده های روستایی تخریب شده، با اقدامات موقتی بازگشایی شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو