مدیران خودروعصر اعتبار

مانعی برای پرداخت وام هزار میلیاردی به پیمانکاران مسکن مهر پردیس وجود ندارد

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت:‌ هیچ مانعی برای پرداخت وام ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به پیمانکاران مسکن مهر این شهر وجود ندارد.

مانعی برای پرداخت وام هزار میلیاردی به پیمانکاران مسکن مهر پردیس وجود ندارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، مهدی هدایت با اشاره به تصویب پرداخت وام 1000 میلیارد تومانی به شرکت عمران پردیس توسط بانک مرکزی،‌ اظهار کرد: هیچ مشکل و مانعی برای پرداخت این وام به پیمانکاران وجود ندارد.

  وی تصریح کرد:‌ پیمانکاران باید از فرصت فصل کاری استفاده کرده و با تولید کارکرد شبانه‌ روزی از این منابع مالی بهره ببرند.

  بر اساس این گزارش،‌ مدیر امور اعتباری بانک مسکن نیز در رابطه با وام 1000 میلیارد تومانی گفته است:‌ این وام برای زیرساخت‌های مسکن مهر فاز 11 است که شرکت کوزو در آنجا فعالیت دارد.

  محمدحسن علمداری با بیان این‌که ساخت واحدهای مسکن مهر این فاز تقریبا به اتمام رسیده است، افزود: مسائل زیربنایی مربوط به معابر، آب، برق، گاز و فاضلاب فاز 11 تکمیل نیست و وام 1000 میلیارد تومانی برای این منظور در اختیار شرکت عمران پردیس قرار خواهد گرفت.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان استفاده از این وام در سایر فازهای مسکن مهر پردیس وجود دارد، تصریح کرد: شرکت عمران برای اخذ این وام طرح توجیهی ارائه کرده که بر اساس آن و بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان شرکت عمران و بانک مسکن، وام مذکور می‌تواند فاز 11 را احیا کند.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اعلام این‌که دوره ساخت و احداث این وام یکساله و بازپرداخت آن 3 ساله با نرخ سود 18 درصد است،‌ اضافه کرد:‌ وام 1000 میلیارد تومانی به نام شرکت عمران پردیس است و ارتباطی به مردم ندارد.

  علمداری با یادآوری این‌که بر اساس تعرفه معادل 120 درصد وام، زمین بابت پرداخت وام به شرکت عمران پردیس نزد بانک مسکن وثیقه گذاشته می‌شود، اظهار کرد:‌ با توجه به این‌که طرح توجیهی شرکت عمران مصوبه کمیته اعتباری بانک مسکن و کمیته اعتباری بانک مرکزی را دارد، مصرف صحیح تسهیلات یکی از وظایف بانک مسکن است و ما بر هزینه وام 1000 میلیارد تومانی نظارت خواهیم کرد.

  وی تاکید کرد: وام مذکور به نسبت کارکرد پیمانکاران و براساس پیشرفت فیزیکی کار پرداخت خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی