مدیران خودروعصر اعتبار

در ارتباط ویدئویی با جهانگیری صورت گرفت:

آغاز عملیات اجرایی ۱۱۲۰ مسکن فرهنگیان فارس در شهر جدید صدرا

ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی معلمان در شهر جدید صدرا طی نیمه اول امسال کلید می خورد

عصر ساختمان- عملیات اجرایی ساخت یک هزار و ۱۲۰ خانه برای فرهنگیان فارس در قالب اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور معاون اول رییس جمهوری و مقامات دیگر کشوری و استانی آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی ۱۱۲۰ مسکن فرهنگیان فارس در شهر جدید صدرا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، معاون اول رئیس‌جمهور در این ارتباط ویدیویی از استانداران 11 استان خواست با جدیت هرچه بیشتر پای کار باشند تا این پروژه ها در مدت زمانی کوتاه به نتیجه برسد و در اختیار فرهنگیان و معلمین عزیز کشور قرار گیرد.

  اسحاق جهانگیری با بیان اینکه همه جامعه و مسئولین کشور به نوعی مدیون معلمین هستند گفت: همانطور که امروز فرزندان ما تحت آموزش معلمین و نظام تعلیم و تربیت قرار دارند،‌ خودمان نیز زمانی تحت تعلیم و آموزش جامعه فرهنگی و معلمین بوده ایم و نتیجه تعلیم و تربیت و آموزش معلمین کشور است که امروز جامعه روند توسعه و پیشرفت را طی می کند.

  معاون اول رئیس‌جمهور وضعیت زندگی معلمان را یکی از مهمترین عوامل موفقیت نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش دانست و افزود: اگر به دنبال اصلاح و بهبود نظام تعلیم و تربیت در کشور هستیم باید به زندگی و وضعیت معیشتی معلمین کشور به عنوان تعیین کننده ترین بخش در آموزش و پرورش توجه داشته باشیم.

  معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به وضعیت معیشتی جامعه و به خصوص اقشار آسیب پذیر خاطر نشان کرد: اگر روزی بتوانیم برای همه مردم کشور مسکن قابل قبول و سرپناه مطمئن فراهم کنیم، کار بزرگی انجام شده و منجر به رضایتمندی جامعه خواهد شد.

  جهانگیری با تقدیر از انعقاد تفاهم نامه میان وزارتخانه های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش برای اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن فرهنگیان گفت: وزارت راه و شهرسازی برنامه احداث مسکن را در کشور در دستور کار خود دارد و می تواند مشابه این تفاهم نامه را با سایر دستگاه های اجرایی و برای اقشار مختلف جامعه اجرایی کند.

  معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اختصاص 4 هزار میلیارد تومان منابع مالی از سوی بانک ملی ایران برای اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن فرهنگیان،‌ خاطر نشان کرد: همه دستگاه ها باید برای اجرای مناسب این برنامه همکاری و همراهی کنند و وزارت آموزش و پرورش نیز با جدیت این طرح را پیگیری کند تا اعتبارات و منابع مالی به موقع برای اجرای این طرح پرداخت شود.

  جرئیات نحوه ساخت واحد‌های مسکن ملی در شهرهای جدید

  مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید نیز در این مراسم که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد جزئیات نحوه ساخت واحد‌های مسکن ملی در این شهر‌ها را تشریح کرد.

  حبیب‌الله طاهرخانی گفت: در شهر‌های جدید بنا داریم تا جذابیت سکونت را بالا ببریم. وی افزود: در این پروژه 29 پارک و فضای سبز، 7 درمانگاه، 37 مجموعه ورزشی و 11 مرکز فرهنگی در شهر‌های جدید ساخته خواهد شد.

  طاهرخانی با بیان اینکه بیشتر ساکنان شهر‌های جدید، محل اشتغالشان در کلانشهر‌ها یا شهر‌های مادر است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ساکنان شهر‌های جدید، دسترسی آسان به کلانشهر‌ها است و این مشکل عمومی بیشتر کلانشهر‌هایی است که شهر‌های جدید حومه‌ای دارند.

  طاهرخانی، سهم این شهر‌ها از طرح اقدام ملی مسکن را به 20 هزار واحد عنوان و اظهار کرد: ساخت 70 هزار واحد از این تعداد در شهر‌های جدید آغاز شده که به سه روش این عملیات انجام خواهد شد.

  وی به آغاز ساخت 12 هزار و 800 واحد مسکن مشارکتی در شهر‌های جدید با مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: ساخت 12 هزار و 500 واحد دیگر نیز در مرحله انعقاد قرارداد است. کل مسکن‌های مشارکتی طرح ملی مسکن در شهر‌های جدید 50 هزار واحد است که ساخت 25 هزار واحد آن کلید خورده و تا قبل از پایان سال جاری نهایی می‌شود.

  به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید، پروژه‌های اختصاص‌یافته به مسکن فرهنگیان عموماً در بافت‌های ساخته شده شهر‌های جدید قرار دارد بنابراین زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی لازم در این بافت‌ها فراهم است. زمان لازم را نیز برای ساخت‌وساز از دست نخواهیم داد و همه خدمات مورد نیاز را در این بافت‌ها به فرهنگیان ارائه خواهیم کرد.

  هزینه در جهت رفاه فرهنگیان سرمایه گذاری پایدار و بلند مدت برای کشور است

  عنایت الله رحیمی استاندار فارس در این مراسم با تبریک روز شیراز به شهروندان شیرازی و همه دوستداران این دیار کهن به آغاز عملیات اجرایی 1120 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی متعلق به فرهنگیان در سراسر استان فارس اشاره کرد و گفت: 100 واحد از این تعداد در شهر صدرا و ما بقی در سایر شهرستان‌های استان فارس و فاز های دیگر شهر صدرا است.

    وی با اشاره به اینکه شهر جدید صدرا فاصله ای کمتر از 5 کیلومتر از شهر شیراز دارد و جمعیت آن رو به افزایش است، ابراز امیدواری کرد: وزارت راه و شهرسازی همچون گذشته برای تامین زیرساخت های مورد نیاز مردم در این شهر تلاش و برنامه ریزی کند.

    استاندار فارس با بیان اینکه سهم استان فارس در طرح اقدام ملی مسکن  48 هزار واحد مسکونی اعلام‌شده است ، اظهار کرد: تا کنون 49 هزار ثبت نام از سوی مردم استان انجام شده است.

   نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین از استحصال 332 هکتار از اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف استان خبر داد و افزود: از سهمیه 48 هزار واحدی استان فارس، 21 هزار واحد در شهر جدید صدرا احداث می‌شود که به طور تقریبی سبب افزایش 80 هزار نفری در جمعیت این شهر خواهد شد.

   وی با اشاره به اینکه در طرح اقدام‌ ملی مسکن تسهیلات 100 میلیون تومانی و واگذاری 99 ساله زمین برای متقاضیان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: این تمهیدات دولت بی تردید کمک قابل توجهی برای اقشار نیازمند مسکن خواهد بود.

  ساخت 1000 واحد مسکونی معلمان در شهر جدید صدرا طی نیمه اول امسال کلید می خورد

  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز  در این مراسم گفت: طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن از سال گذشته کلید خورد که سهم شهر جدید صدرا مجموعا 21 هزار واحد است که از این تعداد 11 هزار واحد در قالب ثبت نام مسکن یکمی ها از طریق سامانه متمرکز وزارت راه و شهرسازی انجام می شود.

  خلیل حاجی پور افزود: حدود 7 هزار و 500 واحد دیگر نیز در قالب تفاهم نامه اجرا خواهد شد و مابقی نیز بصورت واگذاری زمین با تعهد ساخت اجرا می شود.

  وی ادامه داد: امروز عملیات اجرایی هزار واحد مسکن برای فرهنگیان در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن که در پی تفاهم نامه وزارت های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش انجام شده در شهر جدید صدرا آغاز شد.

  حاجی پور اضافه کرد: در فاز اول عملیات اجرایی ساخت 4 بلوک در شش طبقه و 100 واحد مسکونی در صدرا برای فرهنگیان آغاز شده و ظرف نیمه اول امسال نیز کل زمین های اختصاص داده شده برای ساخت 1000 واحد مسکونی معلمان در صدرا تعیین و ساخت همه این واحدها در نیمه اول امسال کلید می خورد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی