مدیران خودروعصر اعتبار

رکوردشکنی قیمت مسکن در انگلیس!

عصر ساختمان- نگرانی از تداوم پیامدهای کرونایی باعث صعود قیمت مسکن در انگلیس به بالاترین سطح خود شد.

رکوردشکنی قیمت مسکن در انگلیس!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، برخلاف انتظارات قبلی قیمت مسکن در دومین اقتصاد بزرگ اروپا روندی صعودی داشته است تا جایی در ماه آگوست متوسط قیمت مسکن در این کشور با 5.2 درصد افزایش (معادل 8617 پوند) نسبت به ماه قبل به 245 هزار و 747 پوند رسید که رکورد جدیدی از زمان ثبت آمارهای مربوطه محسوب می شود. قیمت مسکن در انگلیس از ابتدای امسال تاکنون 3.8 درصد بیشتر شده است.

  علاوه بر مسکن، قیمت ها در سایر بخش ها نیز بیشتر شده اند تا جایی که نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه آگوست با 0.1 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به یک درصد رسیده است.

  راسل گالی- مدیر موسسه هالیفاکس در همین رابطه گفت: پس از چهار ماه افت متوالی قیمت مسکن شاهد یک افزایش تند در ماه ژوئیه بودیم و به نظر می رسد بیش از افزایش تقاضا، کاهش عرضه باعث رشد محسوس قیمت ها شده است.

  در نتیجه شیوع کرونا و اخلال جدی در روند تجارت و بازرگانی، برخی از سرمایه گذاران انگلیسی ترجیح داده اند دارایی های خود را روانه مقاصد امن تری نظیر طلا و مسکن کنند. لندن کماکان گران ترین منطقه از نظر قیمت خانه در انگلیس محسوب می شود در حالی که مناطق شمالی کشور به نسبت ارزان تر هستند.

  جرمی لیف- یک معامله گر مسکن در شمال لندن گفت: تقاضا برای تمامی خانه ها بیشتر شده اما مسکن های نوساز بیش از سایر خانه ها مورد علاقه خریداران بوده است. با وجود این تقاضای نیرومند شاهد بوده ایم  که عرضه در مقایسه با ماه های قبل کمتر شده است. آینده بازار مسکن خیلی به این بستگی خواهد داشت که پیامدهای کرونا روی بخش های مختلف تا چه زمانی ادامه داشته باشد بنابراین با شواهد فعلی نمی توان برآورد دقیقی از ماه های آینده داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی