مدیران خودروعصر اعتبار

استاندار تهران عنوان کرد؛

ضرورت استفاده از پساب برای جلوگیری از فرونشست زمین

عصر ساختمان- استاندار تهران با اشاره به اثرگذاری استفاده از پساب در فرونشست زمین گفت: شهرداری های ۴۴ گانه استان تهران آمادگی دارند که از فاضلاب تصفیه شده جهت توسعه فضای سبز استفاده کنند.

ضرورت استفاده از پساب برای جلوگیری از فرونشست زمین
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه فضای سبز استان تهران با اشاره به آمادگی منابع طبیعی برای واگذاری زمین اظهار داشت: هر جا زمین ملی در روستاها و شهرهای پیرامونی وجود دارد توسط منابع طبیعی جهت توسعه فضای سبز واگذار می شود، ضمن اینکه پارک ها باید در اختیار شهرداری ها باشد چراکه عوامل، نیرو و امکانات لازم جهت نگهداری از درختان را در اختیار دارند.


    وی با اشاره به دیگر اقدامات برای توسعه فضای سبز ادامه داد: طبق تفاهم نامه شهرداری تهران با وزارت نیرو که 7 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در اختیار شهرداری قرار گیرد و اینکه 32 میلیون مترمکعب تا سال 1400 و در افق دراز مدت تا 145 میلیون مترمکعب فاضلاب واگذار شود، در راستای توسعه فضای سبز، اقدام مطلوبی است.

    محسنی بندپی تاکید کرد: از آنجا که جزو کشورهای خشک هستیم و متوسط بارندگی در کشور یک سوم دنیا و میزان تبخیر 3 برابر می باشد، مدیریت علمی و بهینه حکم می کند از پساب تصفیه شده برای توسعه فضای استفاده کنیم و همه شهرداری های 44 گانه استان تهران آمادگی دارند که از فاضلاب تصفیه شده جهت توسعه فضای سبز استفاده کنند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی