مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر کار:

کارگران، بازنشستگان و زنان سرپرست برای طرح ملی مسکن ثبت نام کنند

عصر ساختمان- معاون وزیر کار گفت: افراد واجد شرایط باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان سرپرست خانوار و زنان خودسرپرست به شراط داشتن حداقل ۳۵ سال از مشمولان این طرح محسوب می‌شوند.

کارگران، بازنشستگان و زنان سرپرست برای طرح ملی مسکن ثبت نام کنند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، ابراهیم صادقی‌فر در جلسه‌ای غیرحضوری درباره طرح اقدام مسکن ملی برای کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: پس از وقفه 5 ساله، طرح اقدام مسکن ملی توسط وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سرگرفته شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه‌ای با وزارت شهرسازی در دی ماه سال 98 امضا کرد.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شناسایی واجدان شرایط واقعی از غیرواقعی بود. همواره در طرح‌هایی از این قبیل، واجدین شرایط واقعی نادیده گرفته می‌شدند اما افراد دیگر از مزایای طرح‌ها برخوردار می‌شدند که این موضوع با عدالت متناقض است. بیش از یک میلیون نفر، متقاضی شرکت در طرح اقدام مسکن ملی بودند که پس از پالایش به 847 هزار نفر رسیدند.

  وی ادامه داد: 356 هزار و 700 کارگر و حدود 8 هزار و 951 زن سرپرست خانوار مشمول این طرح می‌شوند. برخی از کارگران دهک‌های یک تا 3 نیز در طرح اقدام مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند. 109 هزار و 457 نفر از دهک 5 و 80 هزار و 584 نفر از دهک 6 در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: وام صد میلیون تومانی با بهره 18 درصدی با بازپرداخت اقساط 10 ساله به واجدین شرایط پرداخت خواهد شد. وزارت راه و شهرسازی تصمیم دارد با اجرای برنامه‌ای، مبلغ وام را افزایش و نرخ بهره بانکی را کاهش دهد. اتحادیه اسکان در این طرح مسئولیت 10 هزار واحد را بر عهده گرفته است. همچنین هلدینگ تراز پی‌ریز وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت ایران سازه سازمان تأمین اجتماعی در این طرح مشارکت خواهند کرد.

  وی درباره واجدان شرایط نیز توضیح داد: افراد واجد شرایط باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان سرپرست خانوار و زنان خودسرپرست به شرط داشتن حداقل 35 سال از مشمولان این طرح محسوب می‌شوند. متقاضیان باید در شهر محل سکونت خود، 5 سال سابقه زندگی داشته باشند. تمام متقاضیان باید مالکیت مسکن نداشته باشند.

  صادقی‌فر تشریح کرد: قیمت تمام شده، با توجه به فهرست بها در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر، قیمت یک واحد 100 متری، 300 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. مبلغ آورده اولیه برای یک واحد 100 متری، 40 میلیون تومان است اما این مبلغ یکسان نیست و در برخی از شهرها تغییر می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی