مدیران خودروعصر اعتبار

پرداخت ۶ میلیارد تومان اجاره بهاء به زلزله زدگان دنا

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶ میلیارد تومان تسهیلات اجاره بهاء به زلزله‌زدگان شهرستان دنا پرداخت شد.

پرداخت ۶ میلیارد تومان اجاره بهاء به زلزله زدگان دنا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حسین جنتی افزود: این مبلغ به عنوان قسط اول به زلزله زدگان در شهرستان دنا پرداخت شد.

  وی با اشاره به اینکه تسهیلات اجاره به زلزله‌زدگان از سوی دولت 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده است اظهارکرد: 10 میلیون تومان به عنوان قسط اول به 600 خانوار زلزله زده پرداخت شد.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تاکنون پرونده 2 هزار 800 نفر  برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل تحویل و 200 نفر هم برای صدور پروانه و آغاز بازسازی‌ها به شهرداری معرفی شده اند.

  جنتی با بیان اینکه در شهر سی‌سخت 682 واحد مسکونی نیازمند دریافت تسهیلات اجاره هستند، تصریح کرد: در مجموع واحدهای تخریبی یک هزار و 260 واحد و واحدهای تعمیری 2 هزار و 900 واحد هستند.

  وی مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تخریب شده از زلزله در شهرها را 185 میلیون تومان و روستاها را 160 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: 100 میلیون تومان وام کم بهره، 20 میلیون تومان بلاعوض، 30 میلیون تسهیلات کم بهره معیشتی و 15 میلیون تومان بلا عوض معیشتی و 20 میلیون نیز اسکان موقت به واحدهای شهری پرداخت می‌شود.

  مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حدود 100 دستگاه ماشین‌آلات سنگین بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده در حال آواربرداری هستند عنوان کرد: تاکنون حدود 70 واحد مسکونی آواربرداری شده و این کار همچنان ادامه دارد.

  جنتی با بیان اینکه تا پایان فروردین 1400، همه واحدهای تعمیراتی به اتمام می‌رسد بیان کرد: براساس برنامه‌های پیش بینی شده همه واحدهای تخریب شده زلزله در شهرستان دنا تا پایان تیر سال 1400 بازسازی و تحویل داده می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی