مدیران خودروعصر اعتبار

قابل توجه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن؛

آخرین وضعیت پروژه خود را در سایت مسکن ملی ببینید

عصر ساختمان- طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که نسبت به واریز وجه اقدام کرده اند به پروژه های تعریف شده متصل و از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شده است؛ این افراد می توانند وضعیت تخصیص پروژه خود را در سامانه اقدام ملی مشاهده کنند.

آخرین وضعیت پروژه خود را در سایت مسکن ملی ببینید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، بالغ بر 504 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده و اغلب پروژه ها در حال اجرا است. این موضوع را مدتی قبل  محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ  اعلام کرد  و گفت که طبیعتا پروژه ها در مناطق مختلف وضعیت متفاوتی دارند؛ بعضی در مراحل اسکلت و دیوارچینی، برخی در حال آماده سازی زمین و تعدادی هم در مراحل فوندانسیون. اینکه بیان می شود بسیاری از پروژه ها هنوز شروع نشده یا حتی جانمایی نشده اطلاعات درستی نیست. ممکن است تعداد معدودی از پروژه ها به دلیل برخی مشکلات هنوز شروع نشده باشد اما کلیت طرح در وضعیت مناسبی قرار دارد.

  از طرف دیگر کسانی که واریز وجه داشته اند می توانند با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir از آخرین وضعیت پروژه خود مطلع شوند.

  روز 29 بهمن ماه گزارشی را درخصوص  بلاتکلیفی برخی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن  ارسال کردیم که در این زمینه روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی توضیحاتی ارایه و اعلام کرد حدود 500 هزار واحد تامین زمین شده، 280 هزار واحد تعریف شده و 138 هزار نفر واریز وجه داشته اند که پروژه های تعریف شده به مراتب بیش از متقاضیانی است که وجه واریز کرده اند.

  در این توضیحات آمده است: «واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن بر اساس قیمت تمام شده و با استفاده از آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی، احداث و به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد. در این طرح پس از بررسی شرایط متقاضیان و تایید شرایط مدنظر، حساب مسدودی برای آنها افتتاح و به متقاضیان اعلام می شود تا آورده اولیه خود را به آن حساب واریز کنند.

  پس از واریز وجه و احراز توان اقتصادی، متقاضیان طرح به پروژه های تعریف شده در سامانه طرح اقدام ملی مسکن در شهر محل سکونت متقاضیان متصل می شوند. تا کنون 138 هزار متقاضی نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کرده اند که این متقاضیان به پروژه های تعریف شده متصل و به آنها از طریق پیامک اطلاع رسانی شده است. بدیهی است این متقاضیان می توانند وضعیت تخصیص پروژه خود را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن نیز مشاهده کنند».

  مسکن ملی در یک نگاه
  شهریوماه 1398 طرح اقدام ملی مسکن  با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد  و 18 آبان ماه 1398 ثبت نام از متقاضیان در چهار استان آغاز و سپس به دیگر استانها تسری پیدا کرد. برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی 1.6میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رییس جمهور  افتتاح شد.  این پروژه از طریق آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می‌شود.

  آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد که البته با توجه به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول، دوم و سوم به پایان رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از 18 دی ماه 1399 آغاز شد و پنجشنبه (25 دی ماه) به اتمام رسید. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی