مدیران خودروعصر اعتبار

کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف از ابتدای اجرای طرح برق مجانی

عصر ساختمان- بررسی آمار مصرف برف بیانگر کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف در بازه زمانی آبان تا ۱۲ اسفندماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف از ابتدای اجرای طرح برق مجانی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، بر اساس داده های استخراج شده از سامانه های جامع خدمات مشترکان شرکتهای توزیع برق، از ابتدای آغاز طرح برق امید در آبان ماه سال جاری، 63 میلیون و 776 هزار و 808 قبض خانگی صادر شده است.

  این آمار نشانگر آن است که 22.87 درصد از قبوض صادر شده در سطح مشترکان کم مصرف، 48.02 در بخش الگوهای خوش مصرف و 29.10 از قبوض صادر شده در سطح الگوهای پرمصرف قرار گرفته اند.

  طبق اعلام توانیر، بررسی این آمار بیانگر کاهش 6.1 درصدی مشترکان پرمصرف در  بازه زمانی آبان تا 12 اسفندماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

  این آمار همچنین بیانگر آن است که تعداد مشترکان کم مصرف در این بازه زمانی 4.6 درصد و قبوض خوش مصرف 1.5 درصد رشد داشته است.

  برپایه این گزارش، طرح برق امید، با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه برق در بخش خانگی در سال 1399 به تصویب هیأت وزیران رسیده است. تغیر نگرش مصرف کنندگان « بخش خانگی » به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است. در این طرح مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند.

  برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین می شود. مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا 100درصد تعرفه برق بهره مند می شوند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی