مدیران خودروعصر اعتبار

تدوین مبحث جدید مقررات ملی ساختمان در حوزه شهرسازی

عصر ساختمان- مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تدوین مبحث جدید در حوزه شهرسازی خبر داد.

تدوین مبحث جدید مقررات ملی ساختمان در حوزه شهرسازی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از خبرگزاری تسنیم،حامد مانی‌فر اظهار کرد: شورای تدوین مقررات ملی ساختمان در جلسه اخیر خود برخی از مشکلات موجود در حوزه شهرسازی را از جمله بی‌توجهی به حرائم، منظر طبیعی، هویت تاریخی و برخی مسائل مهم شهری را مورد بررسی قرار داد.

  وی ادامه داد: تحقق اصول معماری و شهرسازی در صدر اهداف مقرر در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان قرار گرفته است. پس از گذشت 25 سال از عمر قانون اکنون وقت آن فرا رسیده است تا علاوه بر پرداختن به کالبد ساختمان، به موجودیت آن در فضای شهری و نحوه انطباق آن با اصول و معیارهای شهرسازی نیز توجه شود.

  دبیر شورای تدوین مقررات ملی ساختمان تاکید کرد:شورای تدوین مقررات ملی ساختمان ضرورت تدوین مبحثی جدید در خصوص الزامات رابطه ساختمان و شهرسازی را مورد تصویب قرار داد و مقرر شد خط مشی کلی و محتوای آن برای تحقق اهداف قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در جلسات کارشناسی تعیین و در جلسه بعدی شورا مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد.

  به گفته مانی فر، شورای تدوین مقررات ملی ساختمان در جلسه پیشین خود ضرورت تدوین مبحث جدید در حوزه ترافیک را به تصویب رسانده بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی